Ogłoszenia duszpasterskie na 6 Niedzielę Wielkanocną 1.05.2016

– w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

– we wtorek uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. jak w każdą niedzielę   z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich.

– w środę  święto św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników – wszystkim Strażakom i Hutnikom życzymy obfitych łask Bożych za wstawiennictwem św. Patrona.

1.W dniu dzisiejszym, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu

2.W tym tygodniu przypada  I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.30. Natomiast odwiedziny chorych, których odwiedza Ks. Proboszcz wyjątkowo w tym miesiącu w piątek również od godz. 8.30. W sobotę o 17.00 Różaniec Róż Różańcowych

3.Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 odprawiać będziemy nabożeństwa majowe modląc się szczególnie za Ojca Św., za Kościół, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania i w int. ŚDM. W niedzielę i święta nabożeństwo o 17.40

4.  W najbliższą sobotę do salki katechetycznej na  godz. 16.00 zapraszamy młodzież z klas I Gimnazjum w ramach   spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania, o 17.00 klasy II.

5. Nasza parafia podczas ŚDM gościć będzie pielgrzymów polskojęzycznych. Potrzebujemy jeszcze ok. 30 miejsc na nocleg. Dlatego prosimy  o zgłoszenia chętnych na przyjęcie młodzieży.

6. W zakrystii trwają zapisy na wyjazd do Katedry Wawelskiej w najbliższy piątek na godz. 17.30. Trasa autokaru: z Zabłocia o 16.00, następnie kaplica w Trąbkach, Biskupice przy remizie i  Przebieczany na przystanku.

7. W związku z planowaną rozbudową drogi wiodącej do kościoła i DPS dokonaliśmy wycinki drzew przy tejże drodze.

8.  Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 11847zł. Ofiary w pełni pokryły wydatki na ogrzewanie kościoła i kaplic. Gorąco dziękujemy za ofiarność, solidarność i poczucie odpowiedzialności za utrzymanie naszych świątyń. Wszystkim ofiarodawcom składamy gorące podziękowanie i polecamy w modlitwie.

9. Trwa remont kaplicy w Trąbkach. Prace związane z malowaniem dachu zbliżają się ku  końcowi. Natomiast w najbliższym tygodniu firma budowlana z Darczyc rozpocznie remont elewacji. Tak jak to było przy remoncie kaplic w Zabłociu i Przebieczanach w przyszłą niedzielę prosimy o ofiary w kopertach na remont kaplicy, zwłaszcza mieszkańców Trąbek  i Darczyc. Odpust w Trąbkach będzie w niedzielę 15 maja.

10. Urząd Gminy w Biskupicach informuje, że odbiór odpadów komunalnych w  Trąbkach wzdłuż drogi Trąbki- Niegowić będzie realizowany w najbliższą sobotę 7 maja.

11. Parze młodej z wczorajszego dnia składamy serdeczne podziękowania za udekorowanie naszego kościoła.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zofię Dębowską  z Sułowa oraz Tadeusza Kasinę z Tomaszkowic. Ich i naszych bliskich polecajmy miłosierdzie Bożemu.

Intencje mszalne: 02 – 08 V

630: Dziękcz. w 10 r. ur. Szymonka z pr. o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Św. i zdrowie

+ Pawła Śmietany od Pracowników PKP Cargo z Krakowa

1800: + Anny Maniek od rodziny Dzióbków