Ogłoszenia duszpasterskie na 6 Niedzielę Wielkanocną 05.05.2013

– w poniedziałek Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

we środę uroczystość św. Stanisława, Bp i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji    krakowskiej.

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.  W przyszłą niedzielę w Trąbkach uroczystość odpustowa ku czci św. Izydora patrona rolników. Uroczysta suma odpustowa w kaplicy w Trąbkach o godz. 10.15.

2. W najbliższą środę na godz. 17.00 do naszego kościoła zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Odbędzie się pierwsza próba a po niej na nabożeństwie dzieci otrzymają modlitewniki. Natomiast rodziców dzieci pierwszo komunijnych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św.

3. W sobotę na godz. 18.00 do naszego kościoła zapraszamy młodzież klas II Gimnazjum w ramach    spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4.  Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 w dni powszednie i niedziele odprawiamy nabożeństwa majowe. Serdecznie na nie zapraszamy.

5.  Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania.

6. W poniedziałek, wtorek i środę, w miejsce dawnych „dni krzyżowych” , będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. O godz. 6.15 ze śpiewem litanii  do Wszystkich Św. udamy się w  tradycyjnej procesji z naszego kościoła do trzech  krzyży.  Zachęcamy do licznego udziału w procesji.

7.     W dniach od 17 do 25 lipca organizowany jest wyjazd wakacyjny dla dzieci z klas od III do VI szkoły podstawowej do Zembrzyc koło Suchej Beskidzkiej. Informacje i zapisy u ks. Marka do końca maja.

8.     W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będzie można wesprzeć budowę Centrum „Nie lekajcie się” w krakowskich Łagiewnikach

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Ryszarda Nowaka z  Tomaszkowic. Polecajmy jego i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu.

Słowo Ks. Kardynała

Drodzy Bracia i Siostry!  Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku czci Świętego Patrona, odprawianą przy Jego grobie w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem tej uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 12 maja z udziałem Episkopatu Polski. Procesja wyruszy o godz. 9.00. Zwracam się do wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej z zaproszeniem do udziału w uroczystościach ku czci św. Stanisława BM. Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława, głównego Patrona Polski będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i patriotyzmu. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Dziękujmy Bogu za błogosławione owoce, dobiegającej końca w Archidiecezji Krakowskiej, Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii świadków wiary – św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Prośmy o Jego kanonizację. Przez wstawiennictwo świętych Patronów błagajmy Boga, aby gorliwe zaangażowanie w dzieło nowej ewangelizacji przenikało życie parafialne, społeczne i polityczne. Na trud organizacji oraz uczestnictwa w procesji ku czci św. Stanisława z serca Wam błogosławię.

Stanisław kard. Dziwisz, Metropolita Arcybiskup Krakowski

Intencje mszalne: 06 V- 12 V

630 :  + Walerii Satora

+ Marii i Franciszka Płonka

+ Rozalii, Albina i Franciszka Górskich w r. śm.

1800: + Józefy Janus w 27 r. śm. i Józefa męża

630:   + Walerii Satora

+ Stanisława Malinowskiego od syna Zbigniewa z rodziną

1800: + Stanisława Porębskiego (im)

630:    + Stanisława Cyganik i Marii żony

+ Stanisławy i Stanisława Kotów (imieninowa)

1800:  + Walerii Satora

1800: + Stanisława Terczyńskiego

+ Elżbiety Waśniowskiej od Jadwigi i Józefa Łanoszków

+ Stanisława Ochońskiego od Jniny Koniecznej z rodziną

1800: Dziękczynna w 9 r. ur. Krzysia z prośba o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Św., zdrowie

+ Stanisławy i Jana Jaszczyków

+ Józefa Palonka od wnuków

1800:  Dziękczynna ,z pr o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla Jerzego i Lucyny na im. i ur.

+ Heleny Kruszyny w 3 r. śm. Kazimierza męża, Janusza syna

630:    + Walerii Satora

930:    + Zofii i Henryka Kruszynów

1100:  Za parafian

1800:  + Zofii i Stanisława Grabki (im), syna Tadeusza, wnuczki Zofii, zięcia Franciszka

815– Przebieczany:   + Józefa Szeląga w 9 r. śm.

1015– Trąbki:            Za parafian (za mieszkańców Trąbek i Darczyc)

1215 Zabłocie:          Dziękczynna w 30 r. ślubu Urszuli i Kazimierza z prośba o bł. Boże,

opiekę MB, dary Ducha Św., zdrowie

Kaplice 7 V – 9 V:

Wtorek- Zabłocie:        + Michała Nosala, Marii żony, Czesława Nosala, Grzegorza

i Marka synów

Środa- Trąbki:               + Zofii Grabka (im), jej dziadków Zofii i Stanisława

Czwartek-Przebieczany:   + Stanisława Tracza (im) i jego rodziców Marii i Władysława