Ogłoszenia duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkanocną 03.05.2015

– jutro przypada  święto św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników– wszystkim   naszym Strażakom  życzymy obfitych łask Bożych za wstawiennictwem św. Patrona.

– we wtorek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

– we środę Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

– w piątek uroczystość św. Stanisława, Bp i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Jest to patronalne święto naszego księdza Kardynała, któremu składamy najlepsze życzenia imieninowe polecając modlitewnej pamięci. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1.  Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 w dni powszednie a w niedziele o 17.40 odprawiamy nabożeństwa majowe. Serdecznie na nie zapraszamy.

2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, na Mszę św. i nabożeństwo we czwartek o 18.00 zapraszamy młodzież klas II Gimnazjum.

3. W sobotę na godz. 16.30 do salki zapraszamy młodzież klas I Gimnazjum  w ramach    spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I  Komunijnych

Komunikaty Ks. Kardynała

Drodzy Diecezjanie.

Nepal i kraje sąsiednie zostały dotknięte trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga kilku tysięcy osób, tysiące innych zostało rannych.  Międzynarodowa wspólnota Caritas zgromadziła do tej pory 3 mln euro na najpilniejszą pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Caritas Nepal wraz z wolontariuszami z innych krajów udziela poszkodowanym bezpośredniej pomocy.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu proszę o modlitwę w ich intencji oraz o zorganizowanie w parafii zbiórki do puszek na pomoc dla poszkodowanych w dniu 10 maja br.

Stanisław kard. Dziwisz

Metropolita Krakowski

Zaproszenie do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM

Drodzy Bracia i Siostry,

Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Kulminacyjnym punktem tej uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 10 maja o godz. 9.00.

Wraz z pielgrzymami z całej Ojczyzny i gośćmi z zagranicy, pragniemy podziękować Bogu za dar kanonizacji naszego papieża, św. Jana Pawła II w pierwszą rocznicę jego kanonizacji, jak również  polecać intencje polskich małżeństw i rodzin a także trud przygotowywania Światowych Dni Młodzieży. Zwracam się więc do wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej z zaproszeniem do udziału w procesji.

Niech jak najliczniejszy udział w procesji, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w swoich świętych. Naśladując przykład świętych Biskupów Krakowskich: Stanisława i Jana Pawła II, postępujmy drogą świętości, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła.

Stanisław kard. Dziwisz

Metropolita Arcybiskup Krakowski

Intencje mszalne: 04– 10 V

630: + Anny Pracuch od siostry Zofii z rodziną

+ Stanisława Jaszczyka z Trąbek od kuzyna Edka z rodziną

630: + Józefy Strojny

+ Andrzeja Janusa od rodziny Prządów

1800: + Bolesława Kozaka

Dziękcz. w 5 r. ślubu Teresy i Wojciecha z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich dziecka i szczęśliwe rozwiązanie

630:  + Józefa Włodarczyka od szwagierki Marysi z rodziną

+ Teofilii Tańculi od Stanisława Korty

630: + Wiesława Majdy

+ Stanisława Porębskiego i jego rodziców

630: + Stanisława Kopcia i jego rodziców

+ Krystyny Tańcula od Stefanii i Marii Ochońskich

+ Marii Kornio

630: + Jana Poznańskiego od córki Grażyny z mężem

+ Janiny Noga od córki Danuty z rodziną

1800: Dziękcz. w 34 r. ślubu Doroty i Ryszarda z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich dzieci i wnuka

+ Bolesława Kozaka

630: Dziękcz. w 40 r. ślubu Teresy i Józefa z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich dzieci

Dziękcz. w 40 r. ślubu Władysławy i Edwarda Tańculów z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

930: + Józefa Pajdaka w 26 r. śm. i Marii żony oraz Józefa syna

1100: Za Parafian

1800: + Bolesława Kozaka

815 -Przebieczany:+ Stanisława Szafrańskiego ( im.)

1015– Trąbki: + Anieli Badura w 8 r. śm. jej rodziców Anny i Jana

1215 Zabłocie: + Władysława i Krystyny Szyper

Kaplice w tygodniu 05– 07 V:

Wtorek – Zabłocie: + Władysława Szyper od sąsiadów Pilchów

Środa – Trąbki: + Anieli i Władysława Jaszczyków

Czwartek – Przebieczany: + Tadeusza Pondo w 1 r. śm.