Ogłoszenia duszpasterskie na 34 niedzielę zwykłą, 20.11.2016

Kalendarz liturgiczny: 

w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP
– we wtorek św. Cecylii, męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
W tym dniu naszym modlitwom polecajmy szczególnie Pana Piotra, naszego organistę, członków orkiestry, chóru, scholki i wszystkich którzy muzyką i śpiewem chwalą Boga.
– w środę św. Klemensa I, papieża i męczennika
– we czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

1.Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy ostatnią niedziela roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Równocześnie w Rzymie Ojciec św. Franciszek zamyka obchody Roku Miłosierdzia a my w łączności z Nim po Mszach św.  przed Najświętszym sakramentem odmówimy Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana naszego życia osobistego, rodzinnego i całej Ojczyzny

2. Za tydzień I niedziela adwentu. Już dziś zachęcamy wszystkich
do podjęcia postanowień adwentowych by uwolnić serca od ziemskich przywiązań i otworzyć je na przychodzącego Boga. Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o 6.30                                                  

3. W przyszłą niedzielę na wieczorną Mszę św. i spotkanie zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum wraz z rodzicami. Natomiast na prośbę Trójek Klasowych rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. krótkie spotkanie  wszystkich rodziców tychże dzieci po Mszy św. o 11.00                                                                                                       

4. W najbliższy czwartek, 24 listopada odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego  i elektronicznego organizowana przez kościelną organizację   wspierającą misje. Odbiór sprzętu przy kaplicy w Trąbkach
o godz. 9.30  w czwartek.

5 Wspólnota mężczyzn Galilea zaprasza w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 do Przebieczan i po niej na spotkanie.

 6. 26 listopada o g. 16.30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  rekolekcje dla młodzieży Ogień dla nas i całego świata jako  kontynuacja       rekolekcji przygotowujących do ŚDM    

7. Wójt Gminy Biskupice zaprasza na spotkanie w ramach Gminnej Akademii Seniora jutro o godz. 17.00 w auli Urzędu Gminy. W programie widowisko artystyczne pt. Bal wszystkich świętych w wykonaniu dzieci ze szkoły w Łazanach; prelekcja na temat podatków od spadków i darowizn jak również wystawa zatytuowana „Mam tę moc – 60+” 

8. Pragniemy wyrazić gorące podziękowania wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę włączyli się do zorganizowania akcji charytatywnej sprzedaży Rogali św. Marcina. Przygotowującym rogale, rozprowadzającym, sponsorom i przede wszystkim Wam ofiarodawcom. Zebrane ofiary zgodnie z  zapowiedzią, w wysokości 768 zł przekażemy na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku, natomiast 3 tys. zasili nasze, parafialne konto, na którym gromadzimy środki na wypadek nieszczęścia losowego kogoś spośród naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!                             

9. Podziękowanie kierujemy również do Stowarzyszenia Przyjaciół Biskupic, dzięki któremu  został odrestaurowany feretron z wizerunkiem Matki Bożej pochodzący z początku XIX wieku. Możemy go podziwiać w bocznym ołtarzu. Koszt renowacji wyniósł 12 tys. zł. Środki na renowację stowarzyszenie uzyskało między innymi ze sprzedaży bukietów w święto  Matki Bożej Zielnej jak również z kolędowania, w którym członkowie stowarzyszenia uczestniczyli. Wszystkim inicjatorom jak również ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 

 

 

Intencje mszalne: 21 XI – 27 XI

Poniedziałek:

630:    + Stanisława Dulika.

+ Józefa Nogi w 30 r. śm.

+ Jana Augustynka od Artura Biernat z rodziną

 

Wtorek:

630:    + Stanisława Dulika.

+ Anny Szlapak – od wnuka Radka.

 

Środa:  

630:    + Stanisława Dulika.

+ Władysławy Łanoszki – od Krystyny Pieprzyk z rodziną.

1700:  Dziękczynna w 18 r. ur. Emilii z prośbą o bł. Boże i op. M.B. oraz dary Ducha Świętego.

 

Czwartek:   

630:    + Dariusza Klimy od Stanisława i Elżbiety Łanoszków

1700:  + Stanisława Dulika.

            + Cecylii Śliwy w rocz. śm., męża Władysława.

 

Piątek:     

630:    + Stanisława Dulika.

+ Sebastiana Skórskiego – od rodziny Twardykus i Szuflów.

1700:  Dziękczynna w 18 r. ur. Kamili z prośbą o bł. Boże i op. M.B. oraz  aaa          aaadary Ducha Świętego.

Dziękczynna z okazji imienin Andrzeja Pałaca z prośbą o bł. Boże 
i op. M.B. oraz dary Ducha Świętego.

 

Sobota:

630:    + Stanisława Dulika.

+ Józefa Godzika, żony Karoliny, syna Józefa.

1700:  + Władysława Filipowicza w 21 r. śm., żony Katarzyny, syna Jana.

 

Niedziela:

630:   + Zuzanny Wójcik w 35 r. śm., męża Jana, zm. dzieci i wnuków.

        + Stanisława Dulika.

 930:  + Piotra Wichra w 28 r. śm., zm. rodziców Anny i Franciszka

1100: + Władysława Synala. 

1800: + Marii Palonek w 30 r. śm., męża Edwarda.

DPS: + Józefa i Walerego.

 

Kaplice – Niedziela:

815      Przebieczany: + Stanisława Kasiny w 17 r. śm.

1015 Trąbki:  + Wiktorii Jaszczyk w 28 r. śm., męża Franciszka, syna Franciszka, żony Janiny, córki Genowefy i Marii.

1215  Zabłocie:    + Franciszka Nogi w 6 r. śm., żony Janiny.

 

Kaplice w tygodniu 22 XI – 23 XI:

Wtorek – Zabłocie: + Marii Michalczyk od Heleny Jaszczyk z rodziną

 

Środa – Trąbki: + Władysława Waśniowskiego w 60 r. śm., żony Anny, synowej Anny, zm. dzieci Zygmunta, Tadeusza, Marii.

Czwartek – Przebieczany:

+ Zofii Dębowskiej w 25 r. śm., męża Bronisława.