Ogłoszenia duszpasterskie na 32 niedzielę zwykłą, 09.11.2014

– w poniedziałek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła

– we wtorek wspomnienie świętego Marcina z Tours

– we środę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

– w czwartek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski

1. W najbliższy wtorek, w  naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Marcina. Msze święte o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła. Odprawi ją i kazania w tym dniu wygłosi ks. kan. Zdzisław Grochal z Tomaszkowic, nasz Rodak, proboszcz parafii Rycerka Górna, świętujący w tym roku srebrny jubileusz święceń kapłańskich.

Dziękujmy św. Marcinowi za opiekę nad nami i prosimy Boga o potrzebne łaski za  wstawiennictwem naszego patrona.

2.  Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy V  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W sposób szczególny modlimy się w tym roku za chrześcijan w Syrii gdzie trwa wojna, która pochłonęła już 180 tys. istnień ludzkich a 2,5 miliona ludzi uciekło za granice kraju. Ofiary na pomoc prześladowanym w Syrii połączymy z pomocą Kościołowi na Wschodzie w 2 niedzielę adwentu.

3.  W dniu jutrzejszym, w przeddzień Święta Niepodległości, w naszym kościele o godz. 17.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny a po  niej nastąpi złożenie  kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Hitlerowskiego Terroru. Serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych uroczystościach.

4.  Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na organizację ŚDM w Krakowie.

5.  W miniony piątek zostały usunięte rusztowania z naszego kościoła. Pozostała część malowania prezbiterium zostanie wykonana do końca listopada. Przy tej okazji chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy posprzątali kościół w miniony piątek po wymianie okien w prezbiterium i renowacji witraży – Bóg zapłać.

6. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży klas I gimnazjum; o 16.00 klas II; po Mszy św. wieczornej klas III gimnazjum.

7. Szkoła Podstawowa w Trąbkach zaprasza na obchody Święta Niepodległości w środę 12 listopada o godz. 18:00 w remizie OSP Trąbki.

Intencje mszalne: 10 XI – 16 XI

630: + Anny Chytroś

+ Franciszka Górskiego w r. śm.

+ Zbigniewa Łanoszki (ur.) rodziców Anny i Antoniego

1700: Msza za Ojczyznę

Wtorek- Uroczystość Odpustowa kuczci Św. Marcina:

630: + Zm. członkinie z I Róży Kobiet z Sułowa i ich rodzin

+ Tadeusza Kasprzyka od siostry Marii z mężem

800: + Anny Chytroś

930: + Stanisława Tracza w 10 r. śm., jego rodziców Marii i Stanisława

+ Antoniny i Edwarda Burlikowskich, Bogusławy wnuczki

1100: Za Parafian

630:  + Adama Zadaka

+ Franciszka Turchana, Marii żony

1700: + Anny Chytroś

630:  + Natalii Domoń w 22 r. śm. Kazmierza męża

1700: + Michała Jaszczyka, Bronisławy, Józefa Szwed

+ Anny Chytroś

630: + Władysława Szlapaka, Anieli żony

+ Wiesława Majdy od sąsiadów Limanowskich

1700: + Anny Chytroś

+ Stanisława i Anieli Leśniak, Ewy córki, Józefa i Julii Kurek

630: + Anny Chytroś

+ Ireny Wicher w 30 r. śm. rodziców Józefa i Stefanii

1700: + Tadeusza Wcisło w 12 r. śm.

+ Adama Zadaka w 3r. śm.

630: Za parafian

+ Józefa Godzika, jego rodziców, Karoliny i Józefa

930: Dziękcz. w 18 r. ur. dla Mateusza Kubowicza z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego, zdrowie

1100: + Anny Chytroś

1800: + Jana Kucia w 1 r. śm., syna Władysława

815 – Przebieczany:+ Stanisława Kasiny w 15 r. śm.

1015– Trąbki:+ Marii Kot od siostry z Łazan

1215 Zabłocie: + Krystyny Szyper w 8 r. śm. Heleny Szyper

Kaplice w tygodniu 12 XI – 13 XI:

Środa – Trąbki:+ Józefy Anioł od kuzynki Józefy z Darczyc

Czwartek – Przebieczany: + Marii Kaczor w 11 r. śm. Leona męża, Tadeusza syna