Ogłoszenia duszpasterskie na 32 niedzielę zwykłą, 06.11.2016

– z racji I niedzieli miesiąca po Mszach Św. adoracja Najśw. Sakr.

w środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża

– w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

– w sobotę wspomnienie świętego Jozafata, biskupa i męczennika

1. W najbliższy piątek, w  naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Marcina. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30
i uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks. Mateusz Podczerwiński, neoprezbiter, wikariusz z parafii w Bolechowicach. Dziękujmy w tym dniu
św. Marcinowi za opiekę nad nami i prośmy Boga o potrzebne łaski za  wstawiennictwem naszego patrona.

2.W przyszłą niedzielę, w całej Polsce przeżywać będziemy VIII  Dzień Solidarności      z Kościołem Prześladowanym. Zachęcamy do modlitwy
w intencji naszych prześladowanych sióstr i braci zwłaszcza w Syrii i Iraku. W naszej parafii z okazji święta Św. Marcina już tradycyjnie organizujemy coroczną akcję charytatywną – sprzedaży Rogali Św. Marcina, tym razem pod hasłem ” Z myślą  o drugich„. Dochód ze sprzedaży rogali zasili nasze parafialne konto „caritas„, na  którym gromadzimy środki na wypadek, gdy kogoś spośród nas dotknie – nie daj Boże- jakieś nieszczęście losowe. Część ofiar przeznaczymy na prześladowanych chrześcijan  w Iraku. Rogale będzie można nabyć przy kościele i kaplicach.

3.W najbliższy czwartek, 10 listopada  Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza  na obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona w naszym kościele o godz.17.00
a po niej  złożenie kwiatów pod pomnikami pamięci. Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach.

W minionym  tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy
śp. Zofię Kurowską z Przebieczan.
Polecajmy Ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych
Miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 7 XI – 13 XI

630:    + Stanisława Dulika..

+ Karola Kozaka – od Wichrów z Tomaszkowic.

+ Zofii Ciastoń – od szwagierki Anny Ciastoń z rodziną.

630:    + Stanisława Dulika.

+ Zofii Kurowskiej – od męża.

630:    + Stanisława Dulika.

+ Franciszka Górskiego, zm. rodziców.

1700: + Józefa Dzióbka, żony Genowefy, syna Józefa.

630:    + Barbary Przepolskiej – od wnuków.

1700Msza Święta w intencji Ojczyzny.

+ Stanisława Dulika.

+ Karoliny Łanoszki (im.), męża Kazimierza.

630:    + Stanisława Dulika.

+ Edwarda Wieczorka, żony Marii, Stanisława Wieczorka, Wandy Wacławiak, Krystyny Zachuta, Eugenii Kowal, Ks. Stanisława Puetko.

800:      + Beaty Szafrańskiej w 30 r. śm., ojca Stanisława.

930:      + Zofii Gaś w 2 r. śm.

1100:    Za Parafian.

630:      + Natalii Domoń w 24 r. śm., męża Kazimierza.

+ Edwarda Burlikowskiego, żony Antoniny, wnuczki Bogusławy Smaga.

+ Jerzego Olchawskiego – od Marii i Zbigniewa Markiewiczów.

1700:  + Stanisława Dulika.

630:   + Stanisława Dulika.

+ Marii Michalczyk – od chrześnicy Małgorzaty Kmiecik.

930:   + Adama Zadaka w 5 r. śm.

1100: Za Parafian.

1800: + Józefa Łanoszki w 19 r. śm.

DPS: +Stanisławy i Tadeusza Klaper.

Kaplice – Niedziela:

815     Przebieczany:  + Stanisława Kozłowskiego (im.).

1015 Trąbki:        + Antoniego Bugaja, żony Marii, zięcia Kazimierza.

1215  Zabłocie:               + Stanisławy Kot w 8 r. śm.

Kaplice w tygodniu 8 XI – 10 XI:

Zabłocie: + Za zmarłe Członkinie z 2 Róży z Zabłocia.
                  + Stanisława Lebiesta – od rodziny Lebiestów z Zabłocia.

Trąbki: + Janiny Jaszczyk – od Pajdaków z rodziną.

Przebieczany: + Katarzyny Siuda w 32 r. śm., męża Władysława.

Zaproszenie Księdza Kardynała

Drodzy Bracia i Siostry,

Dobiega końca Nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. We wszystkich diecezjach na świecie Bramy Miłosierdzia zostaną zamknięte 13 listopada. Tydzień później zamknięcia Roku Świętego dokona papież Franciszek w Rzymie.

W naszej Archidiecezji na koniec tego wielkiego czasu łaski czekają nas jeszcze dwie centralne uroczystości jubileuszowe:

Jubileusz więźniów i ich rodzin oraz Służby Więziennej – 6 listopada
w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Jubileusz mężczyzn w dniach od 11-13 listopada w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Jedno i drugie wydarzenie jest bardzo ważne.

Zapraszam, by jeszcze raz doświadczyć spotkania z Bogiem, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo na ziemi, a który jest „bogaty
w Miłosierdzie”
.

Zapraszam na spotkanie z Jezusem Miłosiernym, który dla nas wszystkich jest wzorem Oblubieńca. Od Niego można się uczyć, jak być mężem,
a także tego, jak być prawdziwym Synem. Spotkanie będzie miało miejsce w Centrum Jana Pawła II, od którego również można się uczyć dojrzałej pełnej miłosierdzia męskości przeżywanej w życiu samotnym.

Wszystkich zapraszam na uroczystość Zamknięcia Roku Świętego
w Katedrze Wawelskiej, 13 listopada o godz. 10.00