Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą, 26.10.2014

Kalendarz liturgiczny:

 – we wtorek przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin Ks. Prał. Tadeusza Dąbrowskiego. Składając życzenia bł. Bożego i obfitych łask za wstawiennictwem świętego patrona polecamy modlitewnej pamięci naszego Solenizanta.

– w sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych

– w niedzielę  wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych     

1.  Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła. Z modlitewną wdzięcznością wspominamy tych wszystkich, którzy na przestrzeni wieków dbali o naszą świątynię i  troszczą się o nią także dzisiaj wspierając jej remont.

2.  W sobotę, w Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele Msze święte będą odprawione o godz: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. O godz. 14.30 zapraszamy do naszego kościoła na uroczyste nieszpory i procesję na cmentarz, podczas której będziemy się modlić za zmarłych i wysłuchamy okolicznościowego kazania. Po zakończeniu procesji ok. g. 16.00 będzie odprawiona Msza św. W tym dniu  nie będzie Mszy św. w kaplicach.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten mogą uzyskać tylko raz
w ciągu dnia odmawiając w czasie nawiedzenia świątyni Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca Świętego i przyjąć Komunie świętą. W dniach od 1 do 8.XI zyskujemy odpust za zmarłych nawiedzając cmentarz i spełniając zwyczajne warunki odpustu.

3.  W  Dzień Zaduszny Msze św. w naszym kościele  jak w każdą niedzielę. Po Mszach świętych adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 9.30 zamiast adoracji procesja na cmentarz przy kościele z modlitwą za zmarłych. Po południu o 17.30 Różaniec za zmarłych i o 18.00 Msza św. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za zmarłych w nadchodzących dniach a także do skorzystania z sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi w środę, czwartek i piątek podczas Mszy św. i Różańca.  Wypominki prosimy zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Prosimy także, by porządkując groby nie zaśmiecać terenu wokół cmentarza. Do koszy wrzucamy materiały ze szkła plastiku itp. Natomiast liście i gałęzie zostawiamy  obok koszy na śmieci.  

4. Odwiedziny chorych w sobotę za dwa tygodnie.

5.  W piątek o 19.30 spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.  W dniu dzisiejszym oraz od czwartku do niedzieli młodzież z naszej parafii przy cmentarzu obok kościoła rozprowadza znicze. Zebrane  środki przeznaczone będą na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii.

7.  W najbliższy wtorek w auli Urzędu Gminy w Tomaszkowicach o godz. 17.00 odbędzie się inauguracja II roku Gminnej Akademii Seniora wykładem na temat. „Nauka i społeczeństwo informacyjne a nauczanie Jana Pawła II”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Intencje mszalne: 27 X – 2 XI

Poniedziałek:

630: Dziękcz. z okazji im ks. Prałata z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

      od mieszkańców DPS-u

      + Karola Kozaka

1700+ Franciszka Turchana w 25r śm.

Wtorek:

630: Z okazji im ks. Prałata z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie od pracowników DPS-u

       Dziękcz. z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla rodziny Kobosów

1700:+ Karola Kozaka

       Dziękcz. w 46 r. ślubu Wandy i Tadeusza z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich, ich dzieci i wnuków

Środa:                                                          

630:  + Władysławy Grabka od wnuka Mirosława

        + Wita Górskiego od rodziny Michalczyków z Bodzanowa    

1700: + Karola Kozaka

Czwartek:                                       

630:  + Czesława Borzęckiego od siostry Renaty z mężem

1700: + Karola Kozaka

        + Wojciecha Wyrodka, rodziców Anny iJózefa

Piątek:

630: + Józefa Śliwy w 15 r. śm. Edwarda Kruszyny

      Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla Marty

1700: + Stefanii i Piotra Zuzek

         + Józefa Szweda w 3 r. śm. żony Bronisławy w 23 r. śm.

Sobota – 01 XI Uroczystość Wszystkich Świętych:

630: + Franciszka Jaszczyka, jego rodziców, teściów, siostry, szwagrów, Józefa Łanoszki, Katarzyny żony i ich dzieci

800: + Stanisława Porębskiego i jego teściów

930: + Anny Chytroś

1100 : + Adama Guzowskiego, Witolda Wąsika od córki Ewy i syna Marcina

1230: + Andrzeja Janusa, Karoliny żony i ich rodziców od synowej

1600: Za parafian

Niedziela – Wszystkich Wiernych Zmarłych:

630: + Karoliny Markut, męża Michała, Iwony wnuczki, Marii i Józefa męża, Anny i Stanisława męża

       + Mariana Jani od żony z córką Bożeną, synem Dariuszem i wnukami

930: + Stefanii Wrześniak, męża Stanisława, synowej Edyty, Józefa

Wrześniaka, Marii Kruszyny, Stanisława Waśniowskiego, Elżbiety Sochackiej

1100: + Anny Chytroś                                                            

1800: + Adama Gasia

Niedziela kaplice- Wszystkich Wiernych Zmarłych:

815 – Przebieczany:+ Adama Juszczyka, jego rodziców Anny i Jana

1015– Trąbki:+ Wiktora, Stefanii Woźniak, synów Adama, Mieczysława, Stanisława

1215 Zabłocie: Heleny Mikołajek, męża Edwarda, Daniela wnuka, zięcia Edwarda Szpila

Kaplice w tygodniu 27 X – 29 X:

Wtorek – Zabłocie: + Bronisławy Kot, męża Antoniego od Katarzyny

Środa – Trąbki:+ Stanisława Łanoszki w 6 r. śm.

Czwartek – Przebieczany: + Tadeusza Wyrodka (im)