Ogłoszenia duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą, 04.10.2015

Kalendarz liturgiczny:

Z racji odczytywanego dzisiaj listu adoracja Najśw. Sakramentu w przyszłą niedzielę.

– w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

– w środę wspomnienie NMP Różańcowej

– w piątek Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

– w niedzielę wspomnienie św. Jana XXIII, papieża

1. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzić XV Dzień Papieski. Odpowiadając na słowa naszych Pasterzy po Mszach św. będzie można złożyć do puszek ofiary na rzecz zdolnej, pragnącej się uczyć młodzieży, z ubogich rodzin.

2. W miesiącu październiku zapraszamy codziennie do naszego kościoła, na różaniec na godz. 16.30 jak również do kaplic. na godz. 17.00. W niedziele w kościele różaniec o 17.30

3. Dzisiaj w Gdowie Mszą św. o godz. 14.00 rozpoczyna się kurs dla narzeczonych i będzie trwał przez kolejne 4 niedziele.

4. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy w najbliższą sobotę. Wyjazd spod remizy w Biskupicach o godz. 7.30. Koszt 30 zł zapisy w zakrystii. Zapraszamy!

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania z klas 3 i 1 gimnazjum w przyszłą sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

6. W najbliższy wtorek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie parafialnego komitetu organizacji ŚDM.

7. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Natomiast we środę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na różaniec o godz. 16.30. Odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania Panu Jerzemu Malarczykowi za ułożenie kolejnego fragmentu kostki na górnym cmentarzu. Cena materiałów i pracy wyniosła 7500zł. Parafia nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Pan Malarczyk każdego roku kosi 4 razy trawę na naszych cmentarzach, prowadzi dokumentację cmentarza i w razie potrzeby wykonuje inne prace. Poniesione wydatki przez firmę Pana Malarczyka mieszczą się w opłatach za wjazd na cmentarze w ramach korzystania przez parafian z usług cmentarnych z innych firm. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Informujemy również, że zakończyliśmy wykonanie monitoringu i oświetlenia naszej zabytkowej świątyni. Obecnie czekamy na komisję z Ochrony Zabytków, pod okiem której zostaną właściwie ustawione reflektory eksponujące nasz kościół w całym jego pięknie i majestacie. Koszt monitoringu i oświetlenia wyniósł ok. 100 tys. zł., z czego 20 tys. to dotacja Urzędu Marszałkowskiego, pozostałą kwotę spłacamy my. Obecnie pozostało do zapłaty jeszcze 20 tys. Od 18.06 kiedy ks. proboszcz zwrócił się o pomoc na pokrycie kosztów tego dzieła złożono w kopertach 19.750zł. Dla wielu osób poniesione koszty wydają się bardzo wysokie. Uświadamiamy jednak, że zamontowano 10 kamer na zewnątrz i jedną kamerę wewnątrz kościoła, najwyższej klasy, dzięki której będzie możliwa transmisja Mszy św. z naszego kościoła poprzez internet, zwłaszcza dla osób, które nie wychodzą z domu lub też przebywają za granicą i chcą mieć kontakt z naszą wspólnotą. Ponadto zakupiono komputer do obsługi tegoż monitoringu. Nasz kościół oświetla 41 reflektorów ledowych, dzięki czemu zużycie prądu jest mniejsze aniżeli przy poprzednim oświetleniu. Wszystkich, którzy cenią sobie to dzieło, a jeszcze nie mogli go wesprzeć, prosimy o ofiary w kopertach na pokrycie reszty zapłaty. W minionym tygodniu gościliśmy także Komisję Muzyki Kościelnej z Kurii Krakowskiej, która podjęła decyzję o konieczności remontu i częściowej rozbudowy naszych organów, gdyż jak określiła to w protokole: „instrument ten jest niezwykle cenny. Obecny jego stan jest tragiczny i od kilkudziesięciu lat wymaga generalnego remontu”. Koszty remontu i rozbudowy mają wynieść ok. 140 tys. Złożyliśmy wniosek do Starostwa Powiatowego o pomoc w wysokości 50 tys. Ufając, że takową otrzymamy sami musimy zebrać 90 tys. W jaki sposób to uczynimy nie wiemy. Jednak musimy sobie zdawać sprawę, ze w każdej chwili organy przestaną grać. Temat powiększenia chóru odkładamy na nieokreśloną przyszłość z prozaicznego powodu – braku środków!

Wszystkim, którzy rozumieją potrzebę napraw, remontów i inwestycji na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i wspierają te zadania w jakikolwiek sposób składamy serdeczne podziękowania i polecamy Bożej Opatrzności!

Intencje mszalne: 05 – 13 X

Poniedziałek:

630: + Józefa Ciastonia w 33 r. śm. Anny żony

+ Janiny Nogi od rodziny Chytrosiów ze Szczygłowa

+ Józefa Terczyńskiego od rodziny Cwynarów i Szwedów

1700: + Stanisława Cichego w 3 r. śm.

Wtorek:

630: + Janiny Ochońskiej od Janusza i Teresy Waśniowskich z rodziną

+ Michała Domonia od Agaty i Andrzeja Pajdak z rodziną

1700: + Krystyny Kasprzyk w 2 r. śm od chrześnicy Doroty

Środa:

630: + Sebastiana Skórskiego od brata z rodziną

+ Anny Pracuch od rodziny Kaletów

1700: + Anny Król, Rudolfa męża i Rudolfa syna

Czwartek:

630: + Stanisława Ładygi od chrześnicy Ani z rodziną

1700: + Franciszka Świeżego i Katarzyny żony

+ Józefa Druszcza w 30 r. śm. i zm. rodziców

Piątek:

630: + Kazimierza Ptaka

+ Januarego Moncznika od Bogusławy i Ryszarda Migdałek

1700: + Anny Pajor w 10 r. śm. Józefa męża, synów i synowych

Sobota:

630: + Marii Sochackiej od kuzynki Zofii Kasina z rodziną

+ Stanisławy Kruszyna od sąsiadki Maryśki z rodziną

+ Józefy Grabowskiej od chrześnicy Ewy z mężem

1700: + Bolesława Tracza

Niedziela:

630: Dziękcz. w 34 r. ur. Piotra z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie od żony i córki

+ Franciszka Konopki, Karoliny żony, Władysława syna

930: + Marii Majkowskiej, Franciszka męża, córki Danuty, zięcia Mieczysława i zięcia Józefa

1100: Za Parafian

1700: + Stefanii i Piotra Zuzek

Niedziela kaplice:

815 –Przebieczany + Marii Tańcula, Franciszka męża, Józefa syna

1015- Trąbki: Dziękcz. w 8r. ur. Lenki z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla niej, jej rodziców i wnuków

1215 Zabłocie: + Marii Łanoszki, Stanisława brata, rodziców Marcjanny i Stanisława

Kaplice w tygodniu 06 – 08 X:

Wtorek – Zabłocie: + Ludwika Rusinka w 50 r. śm.

Środa – Trąbki: + Jerzego Sosnowskiego od żony

Czwartek – Przebieczany:+ Tadeusza Skórskiego, Józefy żony i Sebastiana syna