Ogłoszenia duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą, 02.10.2016

–   we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
–   w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
–   w piątek wspomnienie  NMP Różańcowej

1. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzić XVI Dzień Papieski. Odpowiadając na słowa naszych Pasterzy po Mszach św. będzie można złożyć do puszek ofiary na rzecz zdolnej, pragnącej się uczyć  młodzieży, z ubogich rodzin.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź
w czwartek i piątek od godz. 16.30.

3. Również w tym tygodniu zmieniamy godzinę odprawiania Mszy świętych wieczornych w naszym kościele z 18.00 na godz. 17.00.
Od jutra przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i starszych. Msze św.
w kaplicach o 18.00. W niedziele porządek Mszy św. bez zmian. Różaniec
w niedzielę o godz. 17.30

4. Dzisiaj w Gdowie Mszą św. o godz. 14.00 rozpoczyna się kurs dla  narzeczonych i będzie trwał przez kolejne 4 niedziele.

5. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy w najbliższą sobotę. Wyjazd spod remizy w Biskupicach o godz. 7.30. Koszt 50zł., zapisy w zakrystii. Natomiast w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie i zapisy na pielgrzymkę
do Fatimy i Południowej Hiszpanii w kwietniu przyszłego roku. Serdecznie zapraszamy!

6.  Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie  dla rodziców dzieci pierwszo komunijnych. Natomiast  w piątek o godz. 16.30, dzieci przygotowujące się do I Komunii św., wraz z rodzicami, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe,  na którym odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00, przy altanie, organizujemy, zapowiadaną kiedyś, imprezę plenerową na przywitanie jesieni. Chcemy razem usiąść i wspólnym, radosnym śpiewem przywitać tę smutną porę roku. Zapraszamy  więc wszystkich, którym nie straszny jest zapowiadany chłód, by niedzielne popołudnie spędzić w miłej atmosferze, przy ognisku
i śpiewie pieśni i piosenek,  przy akompaniamencie naszych muzyków
ze spotkań po pasterkowych, o który to akompaniament serdecznie prosimy.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W minionym tygodniu z pożegnaliśmy
śp. Zofię  Mrukat pochodzącą z Biskupic, polecajmy  Ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych  Bożemu Miłosierdziu!

Intencje mszalne: 3 X – 9X

630: + Józefy Miszczyk.

+ Jana Turchana oraz Franciszka.

1700: + Jana Solaka w 9 r. śm., Aleksandry żony.

630: Dziękcz. za szczęśliwą operację z prośbą o bł. Boże, opiekę MB
 i zdrowieadla Józefa.

630:   + Leszka Anioła.

1700: + Józefy Miszczyk.

+ Jana Augustynka – od rodziny Grabków i Śmiglów

1700: Dz.w 42 r. ślubu Krystyny i Jerzego z pr. o bł. B. op. MB i zdr. dla nich i całej rodziny

1700: Dziękcz. w 80 r. ur. Julianny z prośbą o bł. Boże, opiekę MB
i zdrowie.

+ Franciszka, Agnieszki, Franciszka syna.

630: O dar zdrowia dla chorej osoby z rodziny.

+ Józefy Miszczyk.

+ Barbary Przepolskiej od męża

1700:+Michała Jaszczyka, Ludwiki żony, córki Michaliny i synów Michała  i Franciszka

630: + Józefy Miszczyk.

+ Anny Król, Rudolfa męża, Rudolfa syna.

+ Zofii Mrukat od córki z synem

1700: Dz. w 50 r. śl. Czesławy i Jana z pr. o bł. B. op. MB i zdrowie dla nich i dzieci, wnuków i prawnuków.

630: + Kazimierza Ptaka i jego  rodziców.

+ Sławomira Kosteckiego w 3 r. śm., Krystyny żony.

930: Dziękcz. w 18 r. ur. Gabrielii z prośbą o bł. Boże, dary Ducha Świętego w podejmowaniu życiowych decyzji, opiekę MB, zdrowie.

1100: Za Parafian.

1800: + Józefy Miszczyk.

DPS: Za Parafian.

Kaplice – Niedziela:

815      Przebieczany: + Edwarda Kmiecika.

1015 Trąbki:O powrót do zdr. dla Jarosława z pr.o bł. Boże, op. MB dla niego i całej rodziny

1215  Zabłocie:+ Franciszka Pilcha w 4 r. śm., zm. rodziców i rodzeństwa.

Kaplice w tygodniu 4X – 6X:

Wtorek – Zabłocie:  + Wandy Kubik w 24 r. śm.

Środa – Trąbki: + Marii Głogowskiej od Wójta i Pracowników Urz. Gm.
w Biskupicach

Czwartek – Przebieczany: + Marii Kaczor w 13 r. śm., Leona męża, Tadeusza syna.