OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 25 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Kalendarz liturgiczny

we wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon,kapłana, Pawła Chong  Hasan i Towarzyszy

– w środę Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

– w czwartek  wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej dziewicy

– w piątek  wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana

1.  Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu.  Modlimy się za wszystkich którzy przekazują informacje a także w intencji nas o  mądre i ostrożne korzystanie z mediów.                       

 2.   Młodzież klas III Gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. inaugurującą ostatni rok przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sobotę o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami
i zapisy kandydatów.

3. Jak co roku jesienią w naszej parafii organizujemy pomoc dla seminarium duchownego w Krakowie. Zwracamy się do osób, które od wielu lat organizują   zbieranie darów jesieni dla naszego seminarium o podjęcie tej akcji. W przyszłą niedzielę prosimy także ofiary do puszek na ten cel.                             

4. W nadchodzącą sobotę Róże Różańcowe zapraszamy na doroczną pielgrzymkę do Łagiewnik. Zapisy z wpłatą 10 zł w zakrystii. Wyjazd autokaru  w sobotę z Zabłocia o godz. 8.00, następny przystanek w Trąbkach, potem  przy remizie w Biskupicach i przystanekw Przebieczanach. Serdecznie zapraszamy do udziału w corocznej, parafialnej pielgrzymce do Częstochowy, która odbędzie się 8października. Zapisy od przyszłej niedzieli. Informujemy też,  że w związku ze 100 leciem objawień MB w Fatimie w przyszłym roku w dniach od 26.04  do 6.05 planujemy samolotową pielgrzymkę do południowej Hiszpanii i Portugalii.   Szczegółowe informacje podamy w  październiku.                                                               

5. Spotkanie kandydatów na ministrantów w najbliższą sobotę o 9.30. Serdecznie zachęcamy chłopców z klas 4 i starszych do wstąpienia w szeregi służby liturgicznej i podjęcia posługi przy ołtarzu Pana Jezusa.                                                                                                                                      

6. W przyszła niedzielę odbędzie się zapowiadany  BIEG BŁ. O. NARCYZA JANA TURCHANA.  Imprezą tą organizatorzy chcą uczcić 137 rocznicę urodzin Patrona szkoły w Trąbkach.  Zapraszając  do udziału w biegu wszystkich chętnych, chcemy  szerzyć kult, jedynego błogosławionego z naszych terenów. Chęć udziału w biegu należy zgłosić w szkole w Trąbkach. Więcej informacji na plakatach i na stronie intern. szkoły.    

7. Po otrzymaniu stosownych pozwoleń, od jutra rozpoczynamy  przebudowę chóru  w naszym kościele. Natomiast od kilku tygodni trwają  prace konserwatorskie i rozbudowa organów z naszej świątyni prowadzona przez firmę P. Łukasza Kmiecika, który restaurował organy w kościele św. Klemensa w Wieliczce.

8. W przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św. na plebanii spotkanie Rady Parafialnej – serdecznie zapraszamy.                                                                      

 9. Parom młodym z wczorajszego dnia serdecznie dziękujemy
za udekorowanie naszej świątyni – Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy
śp. Marię Zawiślan z Trąbek i Krzysztofa Rogowskiego z Krakowa, polecajmy ich  i wszystkich naszych bliskich zmarłych 
Bożemu Miłosierdziu.

 

Intencje mszalne: 19 IX – 25 IX

Poniedziałek:

630: + Edwarda Tracza – od dzieci.

       + Zofii Ciastoń – od Mieczysława Ciastonia z żoną.

Wtorek:

630: + Józefa Piotrowskiego w 33 r. śm.

       + Józefa Ciastonia w 23 r. śm., żony Anny i Katarzyny Michalczyk.

Środa:  

630: + Krzysztofa Rogowskiego – od rodziny Pajdaków.

       + Janiny Jaszczyk – od Teresy i Janusza Wilków.

1800: + Antoniego Łanoszki w 16 r. śm.

Czwartek:   

630:      W intencji Bogu wiadomej oraz o bł. Boże.

1800: + Józefa Terczyńskiego w 2 r. śm., zm. rodziców Wiktora i Anny.  

         + Andrzeja Kalety w 14 r. śm.

Piątek:     

630: + Sebastiana Skórskiego w 1 r. śm., zm. rodziców Józefy i Tadeusza.

       + Sebastiana Skórskiego w 1 r. śm. – od Angeliki.

1800: + Marii Ciastoń – od rodz. Dańdów.

         + Marii Michalczyk – od Władka Chytrosia ze Szczygłowa.

Sobota:

630: + Stanisławy Kowalskiej – od córki z rodziną.

       + Jerzego Olchawskiego – od sąsiadów Kotów.

1800: Dziękcz. w 18 r. ur. Pauliny Palonek z pr. o bł. Boże op. MB, i   zdrowie

         – od babci Joli.

      Dziękcz. w 10 r. ur. Dawida z pr. o bł. Boże op. MB, i zdrowie – od rodziców.

 

Niedziela:

630: + Mieczysława Grochota w 12 r. śm., Heleny żony, Marka i Krzysztofy dzieci.

930: + Romana Kota w 16 r. śm., Anny żony.

1100: Dziękcz. w 58 r. ślubu Heleny i Franciszka z pr. o bł. Boże op. MB,
i zdrowie.

1800: + Jerzego Merwarta w 5 r. śm.

DPS: Za parafian.

 

 

Kaplice – Niedziela: 

815    Przebieczany: + Stanisława Kozłowskiego (ur.).

1015 Trąbki: + Jana Godzika w 18 r. śm., Marii żony.

1215 Zabłocie: + Genowefy i Mieczysława Siudy w 4 r. śm.

 

Kaplice w tygodniu 20 IX – 22 IX:

Wtorek

Zabłocie: + Józefa Dańdy – od teściowej.

   + Krzysztofy Augustynek – od chrześnicy Beaty i Barbary Grochot z rodziną.

 

Środa

Trąbki: + Marii Zawiślan – od Grzegorza i Piotra.

 

Czwartek

Przebieczany: W intencji Bogu wiadomej