OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 25 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 20.09.2015

 

Kalendarz liturgiczny

– w poniedziałek Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

– we wtorek  wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej dziewicy

– we środę  wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana

– w piątek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana

1.  Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele jako Dzień Środków Społecznego Przekazu.  Modlimy się za wszystkich którzy przekazują informacje a także w intencji nas o  mądre i ostrożne korzystanie z mediów.                       

 2.   W przyszłą niedzielę  w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie, podczas Mszy św.  o godz. 10.30,  odbędzie się beatyfikacja Czcigodnej służebnicy Bożej Klary Ludwiki Szczęsnej. Aktu beatyfikacji  dokona legat papieski Jego Eminencja Kardynał Angelo Amato, Prefekt Kongregacji SprawKanonizacyjnych.                                                                                                   3. Jak co roku jesienią w naszej parafii organizujemy pomoc dla seminarium duchownego w Krakowie. Już dzisiaj zwracamy się do osób, które od wielu lat organizują   zbieranie darów jesieni dla naszego seminarium o podjęcie tej akcji. W przyszłą niedzielę prosimy także ofiary do puszek na ten cel.                  

4. W najbliższy piątek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.                                                                                         

 5. Dzisiaj  w Parku Kultury i Wypoczynku w Tomaszkowicach, Mszą św.  o godz. 15.00 rozpoczną się uroczystości dożynkowe, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.                                                                                           

 6. W sobotę 26.09organizujemy wyjazd dla lektorów, ministrantów, grupy apostolskiej, scholi i rodziców do Nowego Sącza. W programie zwiedzanie skansenu etnograficznego i niespodzianka. Zapisy w zakrystii lub u ks. Michała. Koszt 40 zł. Wyjazd w sobotę o  godz. 7.30; powrót około 18.00. Zapraszamy! 

7. Natomiast na wiosnę w dniach od 3 do 10 kwietnia organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Spotkanie organizacyjno informacyjne w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy!                                                      

 8. Stowarzyszenie na Rzecz Eko – Rozwoju Wsi Trąbki serdecznie zaprasza na II BIEG BŁ. O. NARCYZA JANA TURCHANA, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 27.09 o godz.14.45. Imprezą tą Stowarzyszenie i Szkoła w Trąbkach chcą uczcić 136 rocznicę urodzin Patrona szkoły, którą wspominaliśmy wczoraj.  Zapraszając  do udziału w biegu wszystkich chętnych, chcemy  szerzyć kult, jedynego błogosławionego z naszych terenów. Chęć udziału w biegu należy zgłosić w szkole w trąbkach do 25 września. Więcej informacji na plakatach.                                                                           

 9. Parom młodym z wczorajszego dnia serdecznie dziękujemy za udekorowanie naszej świątyni – Bóg zapłać!

 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp.  Jerzego Olchawskiego z Trąbek , polecajmy jego  i wszystkich naszych bliskich zmarłych  Bożemu Miłosierdziu

 

Intencje mszalne: 14– 20 IX

Poniedziałek:

630: + Andrzeja Janusa od Franciszka Konopki z rodziną

      + Józefa Piotrowskiego w 32 r. śm. i jego rodziców

      + Jana Grabowskiego, Marii żony z Biskupic

      + Czesława Borzęckiego od kolegi Adama z rodziną

Wtorek:

630: + Józefa Kruszyny i Genowefy żony od wnuczki Bernadetty z rodziną

       + Janiny Zachuta od rodziny Krzeczkowskich

Środa:  

630:  O powrót do zdrowia, bło. Boże  dla Dawida od Klaudii

        + Marii Czop od córki Doroty z mężem

1800: + Stanisława Krawczyka, Genowefy żony oraz ich rodziców

Czwartek:   

630: + Jerzego Olchawskiego od syna Szymona

1800: + Zuzanny Domoń, Eugeniusza Ochońskiego, syna Jakuba, Franciszka Janeckiego

          i Anny córki

         + Michała Jaszczyka (im)

Piątek:                                       

630: O zdrowie i bł. Boże, opiekę MB dla Jarosława od teściowej

       + Tadeusza Ziarko od Henryka Kubika

1800: + Jerzego Merwarta w 4 r. śm.

         + Heleny i Augustyna Kosteckich

Sobota:

630: + Piotra Kruszyny , Józefy żony i zm. z rodziny Kruszynów

       + Anny Chytroś od chrześnicy Małgorzaty z rodziną

1800: + Dariusza Wełny w 18 r. śm. Józefa Ochońskiego

        + Stefanii i Stanisława Piątek

Niedziela:

630: +  Mieczysława Grochota w 11 r. śm. Heleny żony, Marka syna

       + Michała Jaszczyka w 45 r. śm. Ludwiki żony, synów, synowej, wnuków i dzieci

930:Dziękcz. w 57 r. ślubu Heleny i Franciszka Pracuch z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

1100: W intencji Panu Bogu wiadomej

1800: + Stanisława Kozłowskiego

Niedziela kaplice:

815 –Przebieczany + Stanisława Kozłowskiego z okazji urodzin.

1015– Trąbki: + Zbigniewa Zadaka od mamy

1215 Zabłocie: + Mieczysława Siudy w 31 r. śm. i Genowefy żony

Kaplice w tygodniu 22 – 24 IX:

Wtorek – Zabłocie: + Norberta Łanoszki od rodziny Szczurków z synową

                                + Józefa i Zofii Rospond od Edwarda Kubika z rodziną

Środa – Trąbki: + Stanisława Jaszczyka z Trąbek od Michaliny Kot z rodziną

Czwartek – Przebieczany:+  Tadeusza Przepolskiego od sąsiadów Ptaków