Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą, 31.08.2014

– w poniedziałek wspomnienie b. Bronisławy, dziewicy

– w środę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

1.W dniu dzisiejszym kończą się wakacje. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zapraszamy więc dzieci, rodziców i nauczycieli na Msze św. inaugurujące kolejny rok nauki: w Biskupicach o godz. 8.15;  Trąbkach o godz. 8.15 i w Przebieczanach o 9.15 . Młodzież uczestniczy we Mszach św. organizowanych przez szkoły, do której uczęszcza.

2.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. z nabożeństwami o 6.30 i 18.00. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.30.  Odwiedziny chorych w sobotę od 8.30. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi na progu nowego roku szkolnego.

3. W najbliższy piątek, na godz. 19.00, do salki katechetycznej zapraszamy Grupę Apostolską na spotkanie organizacyjne.

4.  W najbliższą sobotę zmiana różańcowa. Zapraszamy serdecznie wszystkich członków Żywego Różańca do altany na wspólne spotkanie.

5.Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na XXII Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Dziękujemy za Papieża Rodzin”. O 9.00. Droga Krzyżowa, o 11.00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza.

6.Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy  na Dożynki Gminne, które rozpoczną się dzisiaj Mszą św. o godz. 15.00  w Parku Kultury i Wypoczynku w Tomaszowicach. Dzisiaj również odbywa się akcja oddawania krwi organizowana przez. Klub Honorowych Dawców Krwi OSP w budynku Gminy w godz. od 11.00 do 15.00.

7. W przyszłą niedzielę  po wieczornej Mszy św.  na plebanii spotkanie Rady Parafialnej serdecznie zapraszamy.

8.  Młodzież serdecznie zaprasza na adorację najświętszego Sakramentu w intencji ŚDM w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św.

9. Zapraszamy wszystkie dzieci chcące chwalić Boga swoim głosem na pierwsze spotkanie scholii w najbliższą sobotę na godz. 10.00.

10. Stowarzyszenie Pawie Pióro zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 13-14 września. Koszt 140, informacje o zapisach i szczegóły wyjazdu zamieszczone na plakatach.

11. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie smsowej wybierając najlepszą parafię i proboszcza Małopolski. Konkurs trwa do 3 września, więc można jeszcze wysyłać smsy.

Intencje mszalne: 1 – 7 IX

630: + Józefa Rosponda od rodziny Dziubków

+ Józefa Ciastonia

+ Katarzyny Szczudło w 11 r. śm, męża Józefa

+ Jerzego Musiała od szwagra Mariana z rodziną

+ Bronisława Konarskiego i jego rodziców

630:  + Józefa Ciastonia

+ Stefanii Kwaśny (im), Józefa Dubiela, Genowefy żony

1800: + Jana Hankusa, Rozalii żony

630:  + Józefa Ciastonia

1800: + Michała Jaszczyka od Sabiny, Stanisława Surówka z rodziną

Dziękcz. w 33 r. ślubu Janiny Stanisława  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i dzieci, wnuków

+ Zofii Grabka od kuzynki Lucyny z mężem

+ Walerii Ciastoń od wnuczki Doroty z rodziną

1800: Dziękcz. w 18r. ur. Kacpra z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego i zdrowie

+ Stanisława Kubika od wnuka Pawła z rodziną

+ Cecylii Tańcula od brata Józefa

1800:+ Czesława Borzęckiego od kolegi Józefa

630: + Józefa Ciastonia

930:  + Krzysztofa Rączki w 6 r. śm.

1100: Dziękcz. w 40 r. ślubu Krystyny Jerzego  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i całej rodziny

1800: Dziękcz. w  r. ślubu Renaty Jacka  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

815 – Przebieczany:+ Adama Ćwierza w 10 r. śm. od syna z rodziną

1015– Trąbki:         + Romana Kota w 15 r. śm. Kunegundy żony i ich rodziców