Ogłoszenia duszpasterskie na 20 niedzielę zwykłą, 17.08.2013

–   w środę wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła

–   w czwartek wspomnienie św. Piusa X, papieża

–   w piątek wspomnienie NMP Królowej

1. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. O 17.45  posłuchamy fragmentu Dzienniczka św. S. Faustyny następnie odprawimy Mszę św. w intencjach podawanych przez czcicieli Bożego Miłosierdzia a także za zmarłych z ogłoszonych intencji pogrzebowych. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św. S. Faustyny. Następnie adoracja Najśw. Sakr. w intencji Kościoła, Ojczyzny i naszej parafii, która trwać będzie do 21.00. Zakończymy ją Apelem Jasnogórskim.

2. Odpowiadając na prośbę Księdza kardynała dzisiaj ofiarami do puszek będzie można wesprzeć poszkodowanych w kataklizmie powodzi mieszkańców dekanatów: Mszana Dolna, Dobczyce i Myślenice.

3. Słowo ks. Kardynała Stanisława Dziwisza: W roku kanonizacji Jana Pawła II, już po raz 34 Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej zmierzała do Matki Bożej na Jasną Górę. To pielgrzymowanie było dziękczynieniem za wyniesienie na ołtarze Ojca Świetego Jana Pawła II.

Otwarta plebania, gościnne domy i mieszkania dla pielgrzymów, dzielenie się przez ks. Proboszcza i Mieszkańców Parafii z pątnikami tym, „czym chata bogata”, to Piękne świadectwo chrześcijańskiego miłosierdzia. Pielgrzymi wdzięczni za gościnę codziennie polecali Panu Bogu, przez ręce Czarnej Madonny i św. Jana Pawła II, wszystkie sprawy i problemy, którymi wypełnione jest Wasze życie.

Pragnę gorąco, w imieniu własnym, jak i w imieniu organizatorów, oraz wszystkich pielgrzymów podziękować za całą okazaną pomoc, i prawdziwą polską gościnność. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać!

Polecam ks. Proboszcza i całą Wspólnotę parafialną Panu Bogu przez pośrednictwo Matki Najświętszej i Jana Pawła II oraz przesyłam z serca płynące błogosławieństwo i podziękowanie.

Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski

4. Przypominamy także o zbliżającym się kolejnym spotkaniu w ramach projektu duchowego przygotowania do ŚDM. Spotykanie  będzie  24 sierpnia, w niedzielę, o 14:30, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej.

Intencje mszalne: 18  – 24 VIII

630: + Marii Badury w r. śm. Józefa męża, Mieczysława syna

+ Marii Kasprzyk (im)

Poza parafią:+ Jerzego Wójtowicza od Marcina Kowalskiego z rodziną

+ Krystyny Nogi od Haliny, Bogdana Grabowskich

630: + Jana Kucia

Poza parafią:+ Krystyny Kasprzyk od rodziny Sochackich i Dzierwa

+ Adama Kosteckiego od Iwony Krzysztofa Janiów

630:  + Stanisława Kopcia w 2 r. śm.

1800: + Stanisława Kulmy w 22 r. śm.

Poza parafią:+ Sławomira Kosteckiego od Bronisławy Kosteckiej

+ Marii Kot od pracowników Ranczo „Furia”

630:  + Jana Kasprzyka w 21 r. śm.

1800: + zm członkinie z II Róży Kobiet MB Saletyńskiej z Sułowa Dołków i zm z ich rodzin

Poza parafią: + Jana Kucia od rodziny Wójcików i Mikurda

+ Ludwika Kruszyny od Marii Juszczyk z rodziną

630: + Marii Kot

1800: Msza święta do Bożego Miłosierdzia

Poza parafią:+ Stefanii Gołąbek od rodziny Wysockich

+ Władysława Ignaczyka od rodziny Godzików

630: + Barbary Przepolskiej od męża

1800: + Zofii Grabki w r. śm. męża Stanisława, syna Tadeusza, wnuczki Zofii, zięcia Franciszka

Poza parafią:+ Norberta Łanoszki od rodziny Wawrzonków

+ Bronisławy Szwagrzyk od sąsiadki Kruszynowej z rodziną Jamków

630: + Stanisławy Wójcik w 37 r. śm, Władysława męża od córki

930  Dziękcz. w 46 r. ślubu Stanisławy, Tadeusza  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

1100: Dziękcz. w 25 r. ślubu Małgorzaty, Andrzeja Lechowicz z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich dzieci

1800: + Władysława Grabowskiego (junior) w 18 r. śm.

Poza parafią: Za parafian

815 – Przebieczany:+ Barbary Nowak w 10 r. śm. jej rodziców Bronisława, Eleonory

Rudka, Marii Wójcik

1015– Trąbki: + Anieli, Kazimierza Kowalskich

1215 Zabłocie: + Józefa Lenarta (im)

Kaplice w tygodniu 19 – 21 VIII:

Wtorek – Zabłocie: Dziękcz. w 20 r. ślubu Marii i Józefa z prośbą o bł. Boże, opiekę MB,

zdrowie dla nich i ich dzieci

Środa – Trąbki: + Elżbiety Waśniowskiej w 3r. śm. Marii Waśniowskiej, Józefa męża,

Kazimierza syna, Marii żony

Czwartek – Przebieczany: + Anieli Kruszyny, Franciszka męża i ich dzieci

Intencje do Mszy świętej do Bożego Miłosierdzia:

+ Edwarda Waśniowskiego w 31 r. śm. Genowefy żony, Mariana,Stanisława synów, Czesława, żony Heleny, Zbigniewa Adamskiego w 24 r. śm. Stanisława, Piotra Walczaka w 5 r. śm.

+ Tadeusza Grabki w 8 r. śm.

+ Władysława Synala

+ Marii Pilch, Anny Pilch (im)

+ Józefa, Marii Badurów

+ Krystyny Wróbel od kuzyna Mariana z rodziną