Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę zwykłą, 15.01.2017

Kalendarz liturgiczny:

–     we czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

–     w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

–     w przyszłą niedzielę św. Franciszka Salezego biskupa i doktora kościoła

1.  W przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji  rozpocznie się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. Już dziś zachęcamy wszystkich do modlitewy o jedność chrześcijan.

2. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.45 posłuchamy fragmentów Dzienniczka św. s. Faustyny następnie odprawimy Mszę            św. w intencjach podawanych przez czcicieli Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Faustyny i  Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja będzie trwać do godz. 21.00. Spotkanie III klasy gimnazjum po Mszy Św. i koronce w salce.

3.  Dzisiaj o godz. 14.00 w remizie OSP w Biskupicach odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków Żywego Różańca, na które serdecznie  zapraszamy.

4.  W dniu jutrzejszym, o godz. 19.00 w kościele w Gdowie odbędzie się koncert pt. „Rodzi się Bóg” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego, byłego lidera zespołu Leszcze. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

5.  Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Pragniemy  z serca podziękować za obecność podczas kolędy, serdeczne przyjęcie, gościnność i życzliwe słowa. Ufamy, że wszyscy pamiętamy o słowach Pana Jezusa wypowiedzianych do Apostołów: „Kto was przyjmuje Mnie przyjmuje, a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał”(Mt 10,40). Spotkania kolędowe dla nas duszpasterzy są niezwykle ważne, gdyż pozwalają z bliska spojrzeć na problemy rodzin, poszczególnych osób a także naszej parafii i objąć je wszystkie modlitwą. Równocześnie chcemy serdecznie podziękować za ofiary składane przy okazji wizyty. Część z nich jest wynagrodzeniem dla księży za pracę na rzecz naszej parafii a określona przez biskupa część przeznaczona jest na Dzieła Caritas, UPJP II, misje oraz fundusz emerytalny dla księży. Wszystkim za każdą ofiarę składamy gorące  i wielkie Bóg Zapłać.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy
śp. Władysławę Badura z Darczyc.
Ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu

Intencje mszalne: 16 I – 22 I

Poniedziałek:

630:      + Józefy Michalik – od chrześnicy Elżbiety z mamą.

+ Józefa Kasprzyka – od wnuka Adriana z Anetą.

+ Jerzego Czopa od siostrzenicy Joanny z mężem i synem

Wtorek:

630:      + Stanisława Ciastonia w 8 r. śm.

+ Janiny Jaszczyk – od teściów z córką.

Środa:

630:      + Zofii Dębowskiej – od kuzyna Jana i Bogumiły Kurzawa.

+ Tadeusza Kasiny – od rodziny Matysów.

1700:  + Henryka i Zofii Kruszyna (im.), wnuków: Piotra i Marty.

Czwartek:

630:      + Marii Tańcula – od Łukasza.

1700:    + Haliny Kurowskiej w 1 r. śm.

+ Zofii Brożek – od rodziny Michalików.

Piątek:

630:      + Józefa Sosina – od chrześnicy Marzeny z rodziną.

+ Heleny Ciastoń – od Pawła Tureckiego.

+ Marii Ciastoń – od Anny i Marka Nogi.

1700:    Intencje Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego.

Sobota:

630:      + Anny Turchan, męża Władysława, syna Jana.

            + Władysławy Badura – od córki Danuty z rodziną.

+ Emilii Gałuszka – od sąsiadów Brożków.

1700:    + Agnieszki Permus (im.).

Niedziela:

630:   + Emila Domonia.

+ Bolesława Kozaka, Władysława Dąbrowskiego – od wnuków.

930:   + Jana Grochota, jego rodziców, rodzeństwa, szwagrów, wnuków.

1100: + Marii Fortuna w 11 r. śm., syna Bronisława w 5 r. śm.

1800: + Agnieszki i Franciszka Fliśnik, Mieczysława Pelczara, synowej Marii.

DPS:    Za parafian.

Kaplice – Niedziela:

815          Przebieczany: + Anny i Władysława Pracuchów.

1015     Trąbki:           rezerwacja

1215      Zabłocie:   + Stanisława Szałasa w 4 r. śm. oraz rodziców Tadeusza i Marii Szałas.

 Kaplice w tygodniu 17 I – 19 I:

Wtorek – Zabłocie:

+ Stanisława Lebiesta – od bratanka Józefa Lebiesta z rodziną.

+ Marii Michalczyk – od Barbary i Ryszarda Krawczyk.

Środa – Trąbki:

+ Anny Lebiest – od brata Mariana.

Czwartek – Przebieczany:

+ Ireny Malinowskiej – od rodziny Badurów.

Intencje Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego.

 

O zdrowie bł. Boże i potrzebne łaski dla dzieci i wnuków.
Dziękcz. w 66 r. ur. Marii ,  prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie .
Dziękcz. w 40 r. ur. Edyty ,  prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie dla niej i rodziny.
O dar potomstwa dla Marioli.
+ Heleny Dziurdzia w 6 r. śm.
+ Rafała Dudek, Bronisławy Szwagrzyk, Agaty Kwiecień.
+ Mieczysława Badury (im.), jego  rodziców Józefa i Marii, siostry Zofii.
+ Stanisława Kruszyny w 5 r. śm.
+ Stanisławy Dziurdzia w r. śm.  Juliana męża
+ Genowefy Krawczyk (im.), męża Stanisława.
+ Marii Waśniowskiej, męża Romana.
+ Janiny i Franciszka Jaszczyk z okazji dnia Babci i Dziadka – od wnuków.
+ Anny Tańcula od klasy VB ze SP w Łazanach

+ Anny Kupiec od prawnuków

+ Józefy Godzik od kolegów z pracy synów z PKP Inter City

+ Janiny Jaszczyk od Krystyny Badury

+ Jerzego Olchawskiego od szwagierki z mężem

+ Sebastiana Skórskiego od kolegów z firmy Ren-Bud

+ Władysławy Łanoszki od Marty Magiera z rodziną

+ Krzysztofy Augustynek od firmy Bartek

+ Anny Szlapak od Zarządu z Małopolskiego Banku Sp.

+ Jana Augustynka od  szwagra z Wieliczki z żoną

+ Władysława Pilcha od Bogumiły Juszczyk i Ryszarda Kota

+ Dariusza Klimy od koleżanek córki Karoliny wraz z wychowawcą

+ Haliny Kurowskiej od koleżanki Marii i kolegi Zygmunta z Sierczy

+ Barbary Porębskiej od rodziny Sumerów

+ Kazimierza Kupca od sąsiadów

+ Moniki Głogowskiej od Sołtysów Gminy Biskupice

Drodzy Bracia i Siostry,
W ostatnią sobotę stycznia Kościół Krakowski będzie przeżywał ingres do katedry wawelskiej nowego biskupa diecezjalnego abp. Marka Jędraszewskiego. Zastąpi On, na stolicy św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Kardynała Stanisława Dziwisza, który przez ponad 11 lat pasterzował w Archidiecezji Krakowskiej.

Tydzień przed ingresem, w sobotę 21 stycznia, w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Łagiewnikach, Kościół Krakowski, wraz ze swoim dotychczasowym Pasterzem, chce dziękować Miłosiernemu Bogu za lata wiernej i gorliwej posługi Księdza Kardynała w naszej Archidiecezji. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00.

Modlitewne spotkanie będzie okazją do wyrażenia wdzięczności Księdzu Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi za lata pełnienia przez Niego pasterskiej posługi, za głoszenie Słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii, udzielanie sakramentu bierzmowania, kapłaństwa, za serdeczność i dobroć dla kapłanów, osób konsekrowanych i świeckich, za niezliczone spotkania modlitewne. Ksiądz Kardynał pełnił swoją posługę pasterską w parafiach, w domach zakonnych, sanktuariach, na szlakach pielgrzymek. Był otwarty na rodziny, młodzież, samotnych i chorych, na ruchy religijne i wspólnoty apostolskie, na ludzi nauki i kultury. Trudno jest wymienić wszystkie działania, miejsca, grupy i osoby, których Ksiądz Kardynał przyjął, wsparł jako Ojciec i Pasterz swoim słowem i modlitwą.

Pragniemy podziękować Księdzu Kardynałowi za Jego trwanie z nami i pośród nas, za Jego: W górę serca. Za to, że starał się, aby dom biskupa był domem duchownych i świeckich, a diecezja stawała się coraz bardziej rodziną.

Nasza wdzięczność obejmuje nie tylko 11 lat służby w Krakowie, ale także 27 lat, które Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz przeżył u boku świętego Jana Pawła II. Przez wszystkie te lata przybliżał nam postać i nauczanie Świętego Rodaka. Razem cieszyliśmy się beatyfikacją i kanonizacją Papieża z Krakowa.

Spotykając się w Sanktuarium na Białych Morzach, pragniemy podziękować także za Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się – szczególne dzieło Księdza Kardynała. Świątynia ta stanowi znak wdzięczności za osobę, świętość, papieską służbę, miłość do Krakowa i Ojczyzny Ojca Świętego. Nasze dziękczynienie obejmie również wielkie dzieło modlitwy i świadectwa, jakim były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Dziękując za każde dobro, będziemy się modlić o zdrowie i siły dla Księdza Kardynała, by mógł jeszcze przez wiele lat być świadkiem Chrystusa, przedłużeniem życia i posługi świętego Jana Pawła II.

Do udziału we wspólnym dziękczynieniu zapraszamy delegacje dekanatów i wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Prosimy o udział zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy. Nasze zaproszenie kierujemy do ludzi nauki i kultury, do wszystkich mieszkańców Krakowa i Archidiecezji Krakowskiej.

Niech nasza dziękczynna modlitwa w Sanktuarium św. Jana Pawła II będzie także ważną cząstką przygotowania do ingresu nowego Metropolity. Niech wyprosi Kościołowi Krakowskiemu i Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu światło i moc Ducha Świętego, opiekę Matki Najświętszej i wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Wszystkich Was, Drodzy Bracia i Siostry, obejmujemy modlitwą i pasterskim błogosławieństwem.

Biskupi Seniorzy i Biskupi Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej