Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę Wielkiego Postu 21.02.2016

1.Od piątku, w naszej parafii trwają Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie zachęcamy do udziału w nich, gdyż pomogą na one owocnie przeżyć Wielki Post i przygotować się do tajemnicy Zmartwychwstania Pana Jezusa. Dzisiaj na Mszach św. nauki ogólne, na Gorzkich Żalach kazanie pasyjne.

2.Jutro dzień spowiedzi świętej. O godz. 8.00 Msza św. z nauką ogólną i po niej spowiedź w kościele do godz. 10.00. Nie będzie spowiedzi w kaplicach. Po południu o godz. 14.30 nauka dla dzieci i od 15.00 do 17.00 spowiedź. O 17.00 Msza Św. z nauką ogólną i po niej nauka dla młodzieży.

We wtorek zakończenie rekolekcji Msze św. z nauką na zakończenie rekolekcji odprawione będą: w kościele o 8.00, i 17.00: dla dzieci o 15.00; w Przebieczanach o 10.00; o 11.30 w Zabłociu i o 16.00 w Trąbkach. Program rekolekcji zamieszczony jest na plakatach, w Liście Wspólnoty i na stronach internetowych parafii.

3. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnego Komitetu ŚDM. Prosimy także o zaangażowanie w pomoc organizacji dni młodzieży w ramach wolontariatu. W tej kwestii prosimy o kontakt z ks. Michałem do końca tygodnia. Sprawa jest pilna, gdyż wolontariusze muszą mieć przygotowane stosowne dokumenty i karty wstępu na spotkanie z papieżem.

4.W najbliższą sobotę po wieczornej Mszy Św. w salce katechetycznej spotkanie młodzieży z klas III gimnazjum.

5.W dniu 3 marca, w I czwartek miesiąca, organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w intencji rodzin naszej parafii.  Wyjazd o godz. 9.00 rano od remizy w Biskupicach. Po drodze odwiedzimy Częstochowę. Na pielgrzymkę zapraszamy tylko mężczyzn. Koszt 70 zł.

6.Składamy serdeczne podziękowanie Panu Andrzejowi Janowskiemu z Sułowa za wykonanie rzeźby Baranka zdobiącej podstawę ołtarza w naszym kościele, jako dar dla naszej parafii. Gorące Bóg zapłać!

7. W piątek spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii o 19.30. Serdecznie zapraszamy.

8.Wójt Gminy Biskupice zaprasza na spotkanie Gminnej Akademii Seniora, które odbędzie się 25 lutego (czwartek) o godz. 17.00, w auli Urzędu Gminy Biskupice. Wykład pt.”Religie świata – Judaizm”  poprowadzi siostra Halina Mol.”

Intencje mszalne: 22– 28 II

630: + Marii Szczudło od brata Władysława

800: + Leszka Anioła od wujka Jaśka z Niną i z rodziną

+ Tadeusza Radwanka, Barbary i Małgorzaty córek

1700: + Jana Gaczoła od sąsiadki Kołodziej z rodziną

Wtorek- zakończenie Rekolekcji:

630: + Józefa Szlapaka w 26 r. śm. rodziców Anieli i Józefa oraz siostry Anny

800: + Józefa Terczyńskiego od sąsiadki Barbary Porębskiej

1500: + Michała Domonia od chrześnicy Michaliny z rodziną

1700: + Józefy Grabowskiej od chrześniaka Grzegorza Porębskiego z rodziną

Poza pafafią: +Kazimierza Steca /Brazylia/

630:  + Anny Ciastoń w 25 r. śm. Józefa męża, synów Adama i Stanisława

+ Janiny Wójcik

1700: + Grażyny Pajor w 5 r. śm.

630: + Janiny Wójcik

1700: + Krystyny w 35 r. śm. Henryka w 6 r. śm. Kowalów i rodziców

+  Jerzego Sosnowskiego od Radnych Romana Wcisło i Stanisława Kyrca

630:  + Ryszarda Tańculi od kuzyna Zbyszka z rodziną

+ Zofii Ciastoń od siostry Jadwigi z rodziną

1740: Józefa Strojnego i Bronisławy żony

630: Dziękcz. w 64 r. ur. Marianny prośbą o bł. Boże, opiekę MB,dary Ducha św. i zdrowie

1700: + Józefa Janusa i Józefy żony

+ Kazimierza Radeckiego

630: + Janiny Wójcik

+ Władysława Pilcha od syna Jurka z żoną

930: + Mieczysława Kulmy, Marii Królik, Karola męża

1100: Dziękcz. w 75 r. ur. Heleny Jaszczyk i jej córki, zięciów, wnuków i prawnuków

prośbą o bł. Boże, opiekę MB izdrowie

1600: ( bezpośrednio po Gorzkich Żalach) + Anny, Franciszka, Piotra Wichrów

1800: + Stanisława Kruszyny w 40 r. śm. i jego rodziców

DPS: Dziękcz. dla ks. Dyrektora Andrzeja Dudy z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

Kaplice – Niedziela:

815 –Przebieczany: + Konrada Kosteckiego od kolegi Maćka Łanoszki z rodzicami

1015– Trąbki: + Stanisława Palonka w 29 r. śm.

1215 Zabłocie: + Krzysztofy Augustynek od brata Andrzeja z rodziną

Kaplice w tygodniu 24 – 25 II:

Środa – Trąbki: + Tadeusza Sochackiego, Marianny żony, Zdzisława syna i Antoniego Kota

Czwartek – Przebieczany: + Józefa Chuchli w 2 r. śm. i Heleny żony

wtorek zakończenie rekolekcji:

1000 –Przebieczany: + Anny Nogi od Stanisławy Kurzawy z rodziną

1130Zabłocie: O powrót do zdrowia dla pewnej osoby z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie

1600– Trąbki: + Stanisława Ładygi od Haliny i Zbigniewa Ładygów