Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę adwentu, 04.12.2016

–     z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszach św. adoracja Najświętszego  Sakramentu

–     w środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

–     w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

1.   Przez cały adwent  o godz. 6.30  odprawiamy roraty, do udziału w których serdecznie zapraszamy.

2.   Dzisiejszą niedziele przeżywamy jako dzień modlitwy i pomocy Kościołowi  na Wschodzie. Składkę ze Święta Niepokalanego Poczęcia NMP przeznaczymy na ten cel. Msze św. w Kościele w tym dniu o 6.30, 9.30
i 17.00; w Trąbkach o 17.00, w Zabłociu  o 18.00 i w Przebieczanach o 18.15

3.   Od dzisiaj w naszym kościele i kaplicach można nabywać tradycyjne, świąteczne świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając świece wspieramy dzieła organizacji Caritas, która  pomaga
i wspiera najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących. Natomiast w przyszłą i kolejną niedzielę Stowarzyszenie Przyjaciół Biskupic rozprowadzać będzie adwentowe pierniki. Dochód przeznaczony będzie jak zawsze na szczytny cel.

4. W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Mieszkańcom Biskupic, Szczygłowa, Zabłocia i Tomaszkowic dziękujemy za ofiary złożone na ręce Pana Kościelnego i Pana Organisty, którzy poświęcone opłatki  do nich zanieśli.  W nadchodzącym tygodniu Pan Marian i Pan Piotr  udadzą się do Trąbek, Darczyc, Sułowa i Przebieczan.

5.   We czwartek, w Uroczystość Niepokalanego Serca NMP na godz. 17.00, do naszego kościoła zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.. Tradycyjnie w to święto zostaną poświęcone medaliki tym dzieciom. Natomiast w przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św. w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszo komunijnych.

6.   Dzisiaj o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łazanach rozegrany zostanie mecz piłkarski połączony ze zbieraniem środków dla chorej, kilkunastoletniej Wiktorii, mieszkanki naszej gminy. Natomiast w naszej parafii, składając ofiary do puszek, można się przyłączyć do organizowanej przez strażaków pomocy dla Wiktorii, po Mszach św. o 9.30 11.00 i w kaplicach.

Intencje mszalne: 5 XII – 11 XII

630:    Dziękcz. w 34 r. urodzin Dawida  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie.

+ Krystyny Kamisińskiej – od rodziny Pażuchów.

+ Marka Wróbla – od mamy.

+ Józefa  Kasprzyka – od wnuczki Justyny z rodziną.

630:    O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jadwigi Terczyńskiej.

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ludwiki – od dzieci.

630:    + Leona i  Jana Jaszczyków oraz zm. miejscowych partyzantów.

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Wiolety.

1700:  O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla żony oraz zgodę w rodzinie.

630:    + Władysława Wójcika w 40 r. śm., żony Michaliny, syna Zbigniewa.

+ Marii Kanarek (im.), męża Józefa, syna Andrzeja.

930:    Dziękcz. w 35 r. ślubu Józefy i Ryszarda Jaszczyków  z prośbą o bł. Boże, opiekę  MB i zdrowie.

1700:  + Heleny Chuchli, męża Józefa.

630:    + Janiny Łaszczyk – od rodziny Grochotów.

W intencji Bogu wiadomej.

1700:  + Heleny Martyniak.

+ Janiny Łanoszki, męża Władysława.

630:    + Michała Domonia w 2 r. śm.

O szczęśliwe rozwiązanie dla Doroty, zdrowie dla dziecka i bł. Boże w rodzinie.

+ Zofii Dębowskiej – od siostry z mężem.

1700:  Dziękcz. w 90 r. urodzin Henryka Tańculi  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie.

630:   + Zofii  i Stanisława Tańculi w rocz. śm.

+ Aliny Kozik w 30 r. śm., Franciszka Kozika, żony Rozalii, córek Zofii i Barbary, Witolda Kokickiego.

930:  + Stanisława Dulika w 2 r. śm.

1100: + Józefa Łanoszki w 39 r. śm., żony Katarzyny, synów Józefa i Stanisława.

1800: + Czesława Wójtowicza w 7 r. śm.

DPS:  Za Parafian.

Kaplice – Niedziela:

815      Przebieczany: + Adama Kota (im.).

1015 Trąbki:         + Marii Zawiślan – od rodziny Godzików.

1215  Zabłocie:    + Krystyny Pilch w 14 r. śm., męża Jarosława.

Kaplice w tygodniu 6 XII – 8 XII:

Wtorek – Zabłocie:
          + Władysława Pilcha – od Ewy i Kazimierza Siuda z dziećmi.

+ Stanisława Lebiesta – od wnuczki Beaty z mężem i córką.

Środa – Trąbki:

+ Stanisława Satory, zm. rodziców.

Czwartek :

Przebieczany: + Marii Tańculi (im.).

Zabłocie:    + Marii Michalczyk – od Ludwika i Stanisławy Krawczyk z rodziną.

Trąbki:                        + Marii Kot w 3 r. śm., Andrzeja Kota.