Ogłoszenia duszpasterskie na 19 niedzielę zwykłą, 7.08.2016

Kalendarz liturgiczny:

–   w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, kapłana

–  we wtorek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy

–  w środę Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

–   w czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy

–   w sobotę Święto NMP Kalwaryjskiej

–  w przyszłąniedzielę św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

1. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy trudzili się przy przygotowaniu i przeżyciu Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Przede wszystkim dziękujemy Parafialnemu Komitetowi ŚDM, Stowarzyszeniu KGW z Biskupic, Przebieczan i Tomaszkowic za przygotowanie posiłków. Panu Juliuszowi Kanarkowi, który wraz z Panem  Franciszkiem Kurzawą i Bolesławem Domoniem ogarniali transport pielgrzymów. Panom Michałowi i Stefanowi Jaszczyk za dostarczane produkty mięsne; Pani Lucynie Ciszek za ofiarowane pieczywo. Jesteśmy ogromnie wdzięczni parafiom i rodzinom, które przyjmowały i żywiły pielgrzymów. Dziękujemy wolontariuszom, władzom samorządowym,   strażakom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, by te dni mogły odbyć się godnie i bezpiecznie. Szczególne podziękowanie kierujemy do Tych, którzy wsparli organizację ŚDM w naszej parafii poprzez złożone  2 tygodnie temu ofiary do puszek. Wyniosły one 6112 zł. Dzięki waszej ofiarności, pracy, gościnności oraz świadectwu wiary i miłości młodzi wyjeżdżali od nas umocnieni w wierze, radośni i pełni wdzięczności.     Pragniemy również podziękować  mieszkańcom Trąbek i Tomaszkowic za przygotowanie w miniony piątek poczęstunku uczestnikom pieszej pielgrzymki na Jasną Górę – Bóg zapłać!     

2. W najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie dla osób, które 4 września, w Roku Miłosierdzia udają się na pielgrzymkę do Matki Miłosierdzia w Wilnie i na Łotwę. Na spotkanie przynosimy pozostałą kwotę kosztów pielgrzymki jak również podstawowe dane osobowe potrzebne do ubezpieczenia.

3. W dniach 18 i 19 sierpnia,  zachęcamy do wyjazdu na Dróżki Kalwaryjskie.  Chętnych na wyjazd prosimy o zapisy  w zakrystii. Natomiast w najbliższą sobotę wyjazd na Krzeptówki spod remizy w Biskupicach o godz.  15.30                     

4. Stowarzyszenie „KGW w Biskupicach” na uroczystość MB Wniebowziętej przygotowuje okazałe bukiety z kwiatów i ziół, które będą w tym dniu poświęcone.  Można  je będzie nabyć w samą uroczystość przed Mszą św. o godz. 9.30 i 11.00. Dochód przeznaczony będzie na renowację feretronów  w naszym kościele.  

5. Decyzją ks. Kardynała, pracujący w naszej parafii przez ostatnie 5 lat ksiądz Michał Korman, z dniem 27 sierpnia zostaje przeniesiony do pracy w parafii w Strumianach. Uroczyste podziękowanie i pożegnanie ks. Michała będzie miało miejsce w Uroczystość Wniebowzięcia MB na Mszy św. o godz. 11.00     

6. Parom Młodym z wczorajszego dnia serdecznie dziękujemy za udekorowanie naszego kościoła  – Bóg zapłać!

Intencje mszalne: 08 – 14 VIII

Poniedziałek:

630: + Zofii Ciastoń od siostry Grażyny z rodziną

      + Marii Czop od Janiny Gaczoł

Poza Parafią: + Zofii Ciastoń od rodziny Lebiestów

                       + Marii Czop od Franciszka Ciastonia z Przebieczan

Wtorek:

630: + Karola Kozaka od cioci Pietruszkowej

       + Janiny Jaszczyk od kuzynki Michaliny Kot z rodziną

Poza Parafią: + Karola Kozaka od wujka Tadka z Głogoczowa z rodziną

                      + Janiny Jaszczyk od kuzyna Edka z rodziną

Środa:  

630: + Krystyny Wróbel w 4 r. śm.

       + Jana Turchana, Anieli żony, Józefa Pajora, Anny żony, synów i synowych

1800: + Władysława Konopki w 19 r. śm. jego rodziców Karoliny i Franciszka, szwagra, Stanisława Permusa

Poza Parafią: + Jerzego Olchawskiego od kolegów Szymona z pracy

                                 + Sebastiana Skórskiego od firmy Ren – Bud

Czwartek:   

630: + Pawła Śmietany od Związku Zawodowego Maszynistów z Krakowa

1800: + Mariana Jaworskiego w 29 r. śm. i jego rodziców

         + Jana Gaczoła w 30 r. śm.

Poza Parafią: + Pawła Śmietany od pracowników PKP Cargo w Krakowie

                       + Władysława Pilcha od rodziny Rudków z Cichawy

Piątek:     

630: + Władysławy Łanoszki od wnuka Piotra z żoną

       + Anny Szlapak od wnuka Maksymiliana z żoną

1800: + Wiesława Kluzek

Poza Parafią: + Władysławy Łanoszki od rodziny Pawlików

                       + Anny Szlapak od Łukasza Wrony

Sobota:

630: + Krzysztofy Augustynek od kuzynki Celiny z rodziną z Zabłocia

       + Jana Augustynka od zięcia Zbyszka z rodziną

1800: Dziękcz. w 15 r. ślubu Agnieszki i Józefa z prośbą o bł. Boże, opiekę MB Szkaplerznej i zdrowie dla nich i całej rodziny

Poza Parafią: + Krzysztofy Augustynek od rodziny Zielińskich i Augustynków z Krakowa

Niedziela:

630: + Władysława nogi i Heleny żony

       + Marii Kasprzyk (im)

930: + Krystyny Wróbel w 4 r. śm.

1100: Za Parafian

1800: + Józefa Pławeckiego w 1 r. śm. rodziców i teściów

DPS: Za Parafian

Kaplice – Niedziela:

815 –Przebieczany: + Tadeusza Zadaka w 31 r. śm. rodziców Anieli i Franciszka

1015– Trąbki: + Tadeusza Grabki w 10 r. śm.

 1215 Zabłocie:+ Józefy Miszczyk w 1 r. śm. Konstantego męża i Stanisława syna

 

Kaplice w tygodniu 08 – 14 VIII:

Wtorek – Zabłocie: + Józefa Dańdy od teściowej

Środa – Trąbki: + Katarzyny Szlachty w r. śm.

 Czwartek – Przebieczany: + zm. członkinie z Róży MB Częstochowskiej z Przebieczan  i z ich rodzin