Ogłoszenia duszpasterskie na 18 niedzielę zwykłą, 02.08.2015

 

Kalendarz liturgiczny:

–   we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana

–   w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego

–   w sobotę wspomnienie św. Dominika, kapłana

 1. Z racji odczytywanego dzisiaj listu adoracja Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację w intencji ŚDM w Krakowie. Spowiedź w piątek od 17.30.

2. W najbliższą środę już po raz trzeci przez naszą parafię przejdą uczestnicy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszą z Gdowa po Mszy św. o g. 8.00. Pierwszy postój przewidziany jest w Trąbkach ok. godz. 11.00 przy kaplicy, drugi w Tomaszkowicach ok. 13.00. przy budynku Gminy. Uprzejmie prosimy o zorganizowaniem poczęstunku zarówno w Trąbkach jak i w Tomaszkowicach. Prosimy też osoby mieszkające w pobliżu kaplicy w Trąbkach, czy też Gminy w Tomaszkowicach o udostępnienie toalet na czas postoju pielgrzymów. Organizatorzy przewidują, że liczba uczestników pielgrzymki będzie wynosiła ok. 200 osób.

3. W dniach 13 i 14 sierpnia, zachęcamy do wyjazdu na Dróżki Kalwaryjskie. Chętnych na pielgrzymkę prosimy o zapisy po Mszach św. w zakrystii z wpłatą 25 zł. Wyjazd w czwartek i piątek o godz. 5.45 z Biskupic od remizy. Dróżki rozpoczynamy Mszą św. w sanktuarium o godz. 7.00. Zachęcamy również do wyjazdu na Krzeptówki w Zakopanem w ramach nabożeństw Fatimskich. Zapisy w zakrystii z wpłatą 30zł. Wyjazd 13 VIII o 15.30 od remizy wBiskupicach.

4. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupicach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w dwudniowej, pierwszej, pieszej pielgrzymce z Biskupic do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy przez kolejne cztery środy w remizie OSP w Biskupicach w godz. 18.30-20.00. Szczegóły pielgrzymki na plakatach.

5. Powiatowe centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki ze strony rodziców biologicznych. Szczegółowe informacje w siedzibie PCPR w Wieliczce ul. Daniłowicza 12 w godz.7.30-15.30.

6. W każdą środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w niedzielę o 17.40 nieszpory. Serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Janinę Jaszczyk z Trąbek. Polecajmy ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu

Intencje mszalne: 03– 09 VIII

Poniedziałek:

630: + Michaliny Kubik w 5 r. śm. i Kazimierza męża

+ Janiny Ochońskiej w 1 r. śm.

Poza Parafią: + Michała Jaszczyka od kuzyna Edka z rodziną

+ Kazimierza Kubika od Michała i Anety Jaszczyk z rodziną

Wtorek:

630: + Mariana Jaworskiego w 28 r. śm. jego rodziców Marii i Józefa

+ Adama Juszczyka od Marii Łanoszka z rodziną

Poza Parafią: + Adama Juszczyka od rodziny Wójcików

+ Michała Domonia od rodziny Gruberów

Środa:

630: + Jana Jaszczyka i Stanisławy żony r. śm.

+ Janiny Jaszczyk od córki Lucyny z mężem

1800: + Krystyny Nogi w 2 r. śm.

Poza Parafią: + Krystyny Nogi od chrześniaka Krzysztofa z rodziną

+ Stanisława Dulika od Anny i Kazimierza Wróblów z rodziną

Czwartek:

630: + Stefanii i Józefa Mamro i ich zmarłych dzieci

1800: + Jana Juszczyka

+ rezerw.

Poza Parafią: + Tadeusza Kurzawy od Janiny i Antoniego Tomasik

+ Anny Pracuch od Artura i Wioli Chmiel

Piątek:

630: + Wandy Kubik

+ Zofii Gaś od wnuczki Emilii z mężem i synem

1800: Dziekcz. w 10 r. ślubu Jolanty i Mariusza Pławeckich z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich dzieci

Poza Parafią: +Zofii Gaś od rodziny Czajkowskich

Sobota:

630: + Władysława Synala w 25 r. śm.

+ Michała Jaszczyka

1800: + Jana Gaczoła w 1 r. śm.

Poza Parafią: + Januarego Moncznika od Mirka Kręciocha z rodziną

Niedziela:

630: + Stanisława Ładygi od Danuty i Andrzeja Kasprzyk

+ Marii Sochackiej i męża Jana od Krystyny Sochackiej

930: + Stanisława Jaszczyka, Franciszka Fortuny, Marii żony, Mieczysława Surówki,

Heleny żony, córki Małgorzaty Kmiecik

1100: Za Parafian

1800: + Marii i Antoniego Sobczyków oraz Ireny Miksa

poza Parafią: + Stanisława Ładygi od Stanisława i Elżbiety Łanoszków

Niedziela kaplice:

815 –Przebieczany + Władysława Wojciechowskiego, jego rodziców i rodzeństwa

1015- Trąbki: Dziekcz. w 40 r. ślubu Józefy i Romana z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich dzieci oraz wnuków

1215 Zabłocie: + Jarosława Pilcha w 20 r. śm. i Krystyny żony

Kaplice w tygodniu 04 – 06 VIII:

Wtorek – Zabłocie: + Anieli i Stanisława Kubików od syna Tadeusza z rodziną

Środa – Trąbki: + Anny Krawczyk, Leona męża, Stanisława zięcia

Czwartek – Przebieczany:+ Tadeusza Kurzawy od żony