Ogłoszenia duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą, 24.07.2016

Kalendarz liturgiczny :

–  w poniedziałek Święto Św. Jakuba, Apostoła. Jest to patronalne święto naszego ks. Jakuba.  Z okazji imienin składamy ks. Jakubowi najserdeczniejsze życzenia imieninowe:  bł. Bożego, obfitych  łask za wstawiennictwem św. Jakuba i darów Ducha Św. Pamiętajmy w tym dniu o ks. Jakubie w naszych modlitwach.

–  we wtorek  świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

–  w piątek  wspomnienie św. Marty

1.Dzisiejsza niedziela kończy XVI Tydzień św. Krzysztofa, który przeżywaliśmy pod hasłem ” Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po Mszach św. w kościele i kaplicach, będzie poświęcenie pojazdów i modlitwa za wszystkich kierowców i podróżujących. Zbierane przy tej okazji ofiary do puszek przeznaczamy na wyżywienie i transport pielgrzymów, których nasza parafia w nadchodzącym tygodniu będzie gościć.

2. Nadchodzący tydzień obfitował będzie w wiele niezwykłych wydarzeń. Po 25 latach, w naszej Ojczyźnie odbywać się będą kolejne ŚDM, których kulminacyjnym punktem będzie, w przyszłą niedzielę na Brzegach, Msza św. odprawiana pod  przewodnictwem  papieża Franciszka z udziałem młodzieży z całego świata. Chciejmy w miarę możliwości uczestniczyć w wydarzeniach ŚDM, zwłaszcza za pośrednictwem telewizji. Bilety wstępu na Mszę św. na Brzegach w przyszłą niedzielę,  są do nabycia w zakrystii. Program ŚDM zamieszczony jest w naszym Biuletynie.

3. Z racji ŚDM, ks. Kardynał udziela wszystkim, w najbliższy piątek, dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

4. Niech nadchodzący tydzień będzie dla nas wszystkich okazją do umocnienia w wierze, odkrywania piękna, powszechności i jedności Kościoła. Wspierajmy wszystkich uczestników ŚDM serdeczną modlitwą.

Intencje mszalne: 25 – 31 VII

630: W int ks. Jakuba z ok. im. dziękczynna z pr. o bł. Boże i potrz. łaski od  Mieszk. DPS

Dziękczynna w 35 r ślubu Grażyny i Sylwestra z pr. o bł. Boże, potrz. łaski  i zdrowie

+ Anny  Wicher (im)  Franciszka i Piotra

630: + Anny Szlapak (im)

+ Grażyny Grabowskiej (im)

+ Anny Noga (im) od syna Krzysztofa z rodziną

+ Zygmunta Grochota (

630: + Anny Turchan (im) Władysława męża, Jana syna

+ Anny Pajor (im) męża Józefa, synów: Antoniego i Czesława, synowych i wnuczka

1800: + Anny Terczyńskiej (im), Jana męża

+ Zygmunta Grochota

630: + Krzysztofa Turchana (im)

+ Zygmunta Grochota

1800: Dziękcz. w 20 r. ślubu Natalii i Stanisława z pr. o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie dla nich i całej rodziny

+ Anny Maniek  (im) od siostry Barbary z rodziną

630: +  Anny Ciastoń (im) Józefa męża, synów: Adama i Stanisława

+  Stefana Sewiołło w 18r śm. i jego rodziców

1800: + Ryszarda Paździerkiewicza  w7 r. śm.

630: + Tadeusza Kurzawy, Antoniego syna w 8r śm. rodziców i teściów

+ Emila Domonia, rodziców Jakuba i Katarzyny

1800: + Zygmunta Grochota

+ Janiny Jaszczyk w1r śm, Franciszka męża

630: Dziękcz. w 19r ślubu Moniki i Pawła z pr. o bł. Boże, op. MB i zdrowie dla nich i dzieci

+ Anieli Konopka (im) Jarosława męża, synów: Józefa i Zygmunta, Rozalii  Czyżowskiej

930: + Stanisławy Świeży w 20r śm, Tadeusza męża i Pawła syna

1100: + Józefa Ciastonia od rodziny Szwagrzyków

1800: + Jerzego Szawel w10r śm.

DPS: Za Parafian

Kaplice – Niedziela:

815 –Przebieczany: + Zofii Ciastoń w 1r śm. od córek: Stanisławy, Beaty i Sylwii z rodzinami

1015– Trąbki: + Władysława Zająca (im) i w 2r śm. oraz Władysława syna

1215 Zabłocie:+ Stefanii Czop w 15r śm., rodziców Anny i Franciszka, syna Leszka

Kaplice w tygodniu 25 – 31 VII:

Wtorek – Zabłocie: Dziękcz. z ok. urodzin Bartoszka z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, i zdrowie

Środa – Trąbki: + Stanisława Olchawskiego i zmarłych rodziców

Czwartek – Przebieczany: + Jana Juszczyka i matki Marii