Ogłoszenia parafialne 19.06.2011

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej: 19.06.2011

– we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
– w piątek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

1. W środę Msze św. na zakończenie roku szkolnego:   Biskupice – 8.15;
Trąbki – 9.00;  Przebieczany – 9.30.  Zachęcamy dzieci i młodzież do pełnego uczestnictwa we Mszy św. dziękczynnej za miniony rok szkolny i skorzystania wcześniej z sakramentu pokuty.

2.  W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( Boże Ciało ).
Msze św. w kościele o 6.30;  o 9.30 i po tej Mszy procesja do 4 ołtarzy, które będą w tradycyjnych miejscach.  Na zakończenie procesji ok. 11.30 ostatnia Msza św. kościele.  Msze św. w kaplicach z procesją:  Zabłocie -12.30;  Trąbki – 17.00;
Przebieczany – 19.00.

3.  W Oktawie Bożego Ciała procesje z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa                 o 17.30 i po nich Msza św.  Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa:  szczególnie niosących feretrony i sztandary, dzieci sypiące kwiaty i dzieci pierwszokomunijne.
Próba dzieci sypiących kwiaty na procesji w środę w kościele o 17.00.

4.  W naszych modlitwach pamiętajmy o ks. Proboszczu i ministrantach pielgrzymujących do Sanktuarium M. B. Ostrobramskiej na Litwie.

5.  W zakrystii są do odebrania dodatkowo zamówione zdjęcia z bierzmowania.

6.   Dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się rajd rowerowy od świetlicy w Szczygłowie do Jawczyc i z powrotem  w ramach promocji czynnego wypoczynku dorosłych                i dzieci.                  Również dzisiaj o godz. 16.00 w Parku Kultury i Wypoczynku w Tomaszkowicach odbędzie się Gminny Festyn Rodzinny.

Jak zawsze zachęcamy do lektury prasy katolickiej zarówno dorosłych,
młodzież jak i dzieci.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Józefa Tracza z Przebieczan.  Polecajmy jego i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne:  20 – 26 V I

630: + Franciszka Jaszczyka ( w 25 r. śmierci ).
1800: + Józefa Tracza, Wacławy żony ( od siostry z mężem ).

630: + Wandy Kubik Józefa brata i rodziców.
1800: + Tadeusza Magiery.

630: + Tadeusza Magiery.
1800: + Franciszka Jaszczyka ( w 25 r. śmierci ).

930:  Za Parafian.
ok.1130:  Dziękczynna z a otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosław. Boże i zdrowie dla Grażyny i Józefa w 25 r. ślubu.

630: + Tadeusza Magiery.
+ Jana Jaszczyka ( na imieniny ).
1800: + Józefa i Janiny Kołodziejów, Krystyny córki, Władysława syna.
O szczęśliwe zbiory i zachowanie od nieszczęść dla Sułowa –Dołków             ( od 2 Róży Kobiet ).
630: + Tadeusza Magiery.
1500:  W intencji Koła Gospodyń Wiejskich z Biskupic w 45 -lecie działalności.
1800:  + Piotra Kruszyny ( w 20 r. śmierci ).

630: + Tadeusza Magiery.
930: + Zmarłych z rodziny Zuzków: Piotra, Stefanii, ich dzieci i wnuków.
1100: + Genowefy Krawczyk ( w 2 r. śmierci ), Stanisława męża, Piotra wnuka.

K A P L I C E:

Wtorek  –Zabłocie: + Kazimierza Markowskiego ( od syna Marcina z żoną i dziećmi ).
Środa  –Trąbki :  O błogosław. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Janiny ( na imieniny od dzieci i wnuków ).
1230 –Zabłocie: + Cecylii i Stanisława Kaliszuk.
1700 –Trąbki: + Piotra Walczaka ( w 2 r. śmierci ), Mai mamy.
1900 –Przebiecz.: + Jana Limanowskiego; Jana Kasiny, Jadwigi żony, Alicji wnuczki.
1600 –Zabłocie: Dziękczynna z a otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosław. Boże i zdrowie dla Ewy i Tadeusza w 25 r. ślubu.

815 –Przebiecz.: + Janiny Guguła.
1230 –Zabłocie: + Tadeusza Czopa ( w 1 r. śmierci ).
1700 –Trąbki:  W intencji Bogu wiadomej.