Ogłoszenia parafialne 07.10.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą, 07.10.2012

Kalendarz liturgiczny:
Z racji odczytywanego dzisiaj listu adoracja Najśw. Sakramentu w przyszłą niedzielę
–       we wtorek Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
–       w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego


1. Zgodnie z zapowiedzią w nadchodzącym tygodniu 11 X w czwartek papież Benedykt XVI uroczyście otworzy Rok Wiary, czas  nawrócenia się na nowo do Pana Jezusa, a także nabrania sił do stawania się wiarygodnymi i radosnymi świadkami  Zmartwychwstałego Pana we  współczesnym świecie. W naszym kościele w czwartek o godz. 17.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji wszystkich parafian o obfite owoce Roku Wiary. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. którą przeżywać będziemy w łączność z Ojcem świętym i naszymi braćmi i siostrami w wierze na całym świecie.

2.      W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Niech wyrazem naszej troski o potrzebujących będzie dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na potrzeby naszego seminarium duchownego w Krakowie a w nadchodzącym tygodniu  prosimy o zbieranie darów jesieni również na rzecz seminarium. Przypominamy, że do kapłaństwa w krakowskim seminarium przygotowuje się dwóch kleryków z naszej parafii których polecamy modlitewnej pamięci.

3.      W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w całej Polsce XII Dzień Papieski. Odpowiadając na słowa naszych Pasterzy po Mszach św. będzie można złożyć do puszek ofiary na rzecz zdolnej, pragnącej się uczyć  młodzieży z ubogich rodzin.

4.  W najbliższy czwartek na Różaniec i Mszę św. zapraszamy młodzież klas I Gimnazjum, która w ten sposób rozpocznie pierwszy rok formacyjny w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania
.
5. W nadchodzącą sobotę na zakończenie nabożeństw fatimskich na różaniec o godz. 16.30 zapraszamy szczególnie dzieci z klas II wraz z rodzicami. Podczas nabożeństwa rozdamy drugoklasistom poświęcone różańce.

6. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabycia okolicznościowego numeru czasopisma Chrystus i Ty wydanego z okazji rozpoczynającego się Roku Wiary i przy tej okazji zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Mieczysława Siudę z Zabłocia oraz Stanisława Cichego z Przebieczan Polecajmy ich i wszystkich  naszych bliskich miłosierdziu Bożemu!
Intencje mszalne: 8 X- 14 X

Poniedziałek:
630 : + Heleny Leśniak od męża
        + Wojciecha Krystiana od rodziny Szewczyków
        + Mieczysława Ochońskiego od Mateusza Kamisińskiego
1700 + Franciszka Nogi (Imienin) od córki
Wtorek:
630:  +Kazimierza Ptaka w 27 r. śm,
        + Stanisława Cichego od żony
1700  + Michała Jaszczyka i Józefy Anioł

Środa:
630:    + Zmarłe członkinie z I Róży z Sułowa
          + Kazimierza Markowskiego od rodziny Tomczyków
1700:  + Stanisława Leśniaka w 10 r. śm., Anieli żony i córki Ewy w 21 r. śm
Czwartek:
630:   + Tadeusza Czop od sąsiadki Danuty
1700: + Stanisława Jaszczyka od wnuka Arka z rodziną
         + Zbigniewa Druszcza w 10 r. śm.
Piątek:
630:   + Franciszka Nogi od Karola Kruszyny z rodziną
         + Witolda Sali od Marty i Janusza Sali
1700: + Józefa i Marii Pabisiów w r. śm.
         + Mieczysława Juszczyka od szwagra Andrzeja z żoną
Sobota:
630:   + Mariusza Kudasa w 10 r. śm.
         + Adama Zadaka od córki Ewy z mężem
         + Jana Mastalskiego od Józefy Tańculi z dziećmi
1700: + Tadeusza Pieprzyka w r. śm
Niedziela:
630:    Dziękczynna w 40 r. ślubu Danuty i Józefa z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie
930:    + Mariusza Kudasa w 10 r. śm.
1100:  Za parafian
1800:  + Franciszka Leśniaka, Zofii żony, córek Krystyny, Marii, Heleny, syna Tadeusza

Niedziela kaplice:
815- Przebieczany:   + Marii Pajdak, Józefa męża, Józefa syna
1015- Trąbki:            + Mariusza Kudasa w 10 r. śm.
1215 Zabłocie:          + Marii Łanoszka w 4 r. śm. i jej Rodziców oraz JózefaKaplice 8X – 14 X:
Wtorek- Zabłocie:                + Adeli Karcz od sąsiadki Władysławy Satora
Środa- Trąbki:  O opiekę Bożą, Boże bł., opiekę MB i św. Izydora, zdrowie dla osób, które przyczyniły się do remontu naszej kaplicy.
Czwartek- Przebieczany: + Krystyny Grabowskiej od 3 Róży kobiet z Przebieczan