Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII niedziela zwykła – 08.09.2019r.

Dziś święto Narodzenia NMP , na mszach św. błogosławimy ziarno na zasiew. W Kalwarii trwa XXVII Pielgrzymka Rodzin naszej archidiecezji. Zapraszamy na nieszpory dzisiaj na g. 17.40.

Kalendarz liturgiczny :

• Poniedziałek – bł. Anieli Salawy
  • Piątek – św. Jana Chryzostoma
  • Sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odpust w Mogile plan uroczystości w przedsionku naszego kościoła. Zachęcamy w tym dniu do duchowej łączności z organizatorami akcji ewangelizacyjnej „Polska pod Krzyżem”

W prasie katolickiej w GN polecamy  artykuły o zagrożeniach dla dzieci w internecie, o tym, czy istnieje wojna sprawiedliwa, oraz jaka jest prawda o płonących lasach Amazonii.

Dzisiaj w naszej parafii gościmy Siostry Sercanki z Krakowa, które zbierają ofiarę przed kościołem na bursę dla dziewcząt.

W tym tygodniu kolejne nabożeństwo fatimskie – wyjazd na Krzeptówki 13  w piątek o g. 15.30 od remizy w Biskupicach.

W Środę spotkanie grupy Galilea o g. 19.30

W czwartek – spotkanie dla rodziców młodzieży klas 7 i 8 przygotowujacych się do sakramentu bierzmowania w kościele po mszy św. wieczornej.

W czwartek – spotkanie Kręgu Biblijnego o g. 19.30 na plebanii.

W piątek – spotkanie o g. 17.00 dla Lektorów, Ministrantów i Kandydatów z całej parafii w Biskupicach.

W piątek – o g. 18.00 spotkanie młodzieży z Grupy apostolskiej – rozpocznie się mszą św.

W niedzielę 15 września  o g.16.30 Spotkanie w domu parafialnym dla osób wyjeżdżających na Ukrainę na parafialną pielgrzymkę.

Na rozpoczęty dziś nowy tydzień niech wszystkim Bóg błogosławi. Życzymy Wam – drodzy parafianie i goście dobrej niedzieli.

INTENCJE MSZY ŚW. BISKUPICE

PONIEDZIAŁEK

6.30 1. W 24 r. ślubu Małgorzaty i Marka, dziękcz. z prośbą o błog. dla jubilatów dzieci i wnuczek

2. + Bożena Jamka – od brata Jerzego z rodziną

WTOREK   6.30 + Maria Kupiec, r. śm., Benedykt mąż
ŚRODA 6.30 + Adam Ćwierz, 15 r. śm.
18.00 Dziękczynna w 15 r. ślubu Elżbiety i Krzysztofa z prośbą o błog. Boże dla jubilatów i dzieci, oraz op. MB
 CZWARTEK   6.30 + Jan Dębowski,  r. śm.
18.00 + Anna Chytroś
  PIĄTEK

6.30 1. + Józef Pławecki, 4 r. śm., rodziców: Kunegundy i Józefa, teściów: Józefy i Piotra

2.+ Jadwiga Terczyńska – od syna Robert

18.00 + Józef Dzióbka, Genowefa żona, Józef syn
 SOBOTA  6.30 + Julian waśniowski, 18 r. śm., Zofia żona
14.00 Ślubna: Siatko – Kubik
15.00 Ślubna: Ziarko – Dańda
17.00 Dziękczynna w 50 r. ślubu Janiny i Stanisława z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB dla jubilatów, dzieci i wnuków
18.00 + Stefan Tracz – od wnuczki Marioli z rodziną
  NIEDZIELA

6.30 + Henryk, Zofia Kruszyna, Stanisław, Genowefa Krawczyk, wnuki: Piotr i Marta
9.30 + Jerzy Olchawski, 4 r. śm.
11.00 + Jan Strojny, zmarli rodzice i teściowie
18.00 + Agnieszka Wicher, Franciszek mąż

INTENCJE  MSZY ŚW. TRĄBKI

8 IX Niedziela g. 10.15 + Jan Godzik, 21 r. śm., Maria Godzik
11 IX Środa g. 19.00 + Za zmarłych z rodziny Sala
15 IX Niedziela g. 10.15 + Roman Kot, Kunegunda żona i ich rodziców

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ – ZABŁOCIE

08 IX Niedziela g. 12.15 + Jarosław Pilch, 24 r. śm.
10 IX Wtorek g. 19.00 W 18 ur. Iwony – dziękczynno – błagalna
15 IX Niedziela g. 12.15 W 10 r. ślubu Agnieszki i Rafała – dziękcz. z prośbą o Boże błog. w rodzinie

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH – PRZEBIECZANY

08 IX Niedziela g. 8.15 + Maria, Antoni Sobczyk