Ogłoszenia parafialne 26.12.2010

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego, 26.12.2010

– w poniedziałek Święto Św. Jana Ewangelisty; na Mszy św. o 6.30
poświęcenie wina
– we wtorek Święto Św. Młodzianków, Męczenników
– w środę wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika
– w piątek wspomnienie Św. Sylwestra I, papieża

1.  Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Święto Świętej Rodziny.
Składka zgodnie z zapowiedzią przeznaczona na UPJP II w Krakowie.

2.  W piątek o godz. 16.00 zapraszamy na  uroczyste nieszpory na zakończenie roku kalendarzowego i zaraz po nich na Mszę św. dziękczynną za mijający rok  oraz z prośbą o bł. Boże i potrzebne łaski dla całej parafii w nowym roku. / nie będzie mszy św. o północy/.  W piątek z racji duszpasterskich metropolita krakowski udzielił dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych
i zachowania dnia pokuty.

3.  W sobotę, w pierwszy dzień Nowego Roku Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu będziemy przeżywać kolejny Światowy Dzień Pokoju pod hasłem: „ Jeśli chcesz rozwijać pokój, strzeż dzieła stworzenia”.

4.  Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju świątecznego naszego kościoła: młodzieży, Panu Kościelnemu                       z synem, Panu Heniowi, Państwu Juszczykom, właścicielom „Iglaka” za ofiarowanie wszystkich choinek oraz Panom Andrzejowi i Rafałowi  Kasprzykom ze Szczygłowa za okazałą choinkę wraz z oświetleniem i stojakami  na zewnątrz kościoła. Ponadto serdecznie dziękujemy strażakom za przygotowanie „watry”       w noc wigilijną oraz Panu Józefowi Kasprzykowi za akompaniament, gdy
śpiewaliśmy przy niej kolędy. Nadarza się też okazja, by serdecznie podziękować fundatorom złocenia monstrancji i kustodii do naszej świątyni – Bóg zapłać!

5.   W przyszłym roku, w dniach od 12 – 23.11. organizujemy 12 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Szczegóły pielgrzymki będą umieszczone na stronach internetowych naszej parafii i na przygotowanych folderach od przyszłej niedzieli. Czas, który przeżywamy nastraja do zastanowienia się nad tą propozycją. Warto stanąć na ziemi, po której chodził Pan Jezus, gdzie się urodził             i gdzie dokonał dzieła naszego zbawienia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej                                śp. Zofię Kurzawę. Polecajmy ją i naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne:  27 X I I – 02 I

630: + Zdzisława Kotarby.
+ Marii Nowosiad ( od córki Małgorzaty z rodziną ).
+ Anny Kasprzyk ( od przyjaciół ).

630: + Jana Dębowskiego ( od brata Tadeusza z rodziną ).

630: + Zofii Kurzawa ( od chrześnicy Melanii Kosteckiej ).
1700: + Władysława i Marii Grabowskich i zmarłych z rodziny Grabowskich.

630: + Stanisławy Kot ( od córki Małgorzaty z mężem ).
1700: + Mieczysława Juszczyka ( od żony i syna Michała ).

630: + Genowefy Krawczyk ( na imieniny ), Stanisława męża, Piotra wnuka.
+ Józefy Kruszyna ( od bratowej Janiny z dziećmi ).
1600:  Za Parafian.

„Nowy Rok”:
630: + Emila Domonia ( w 27 r. śmierci ), jego rodziców, rodzeństwo; oraz w intencji Bogu wiadomej.
930: + Józefy Czopor, Jacka syna.
1100: + Mieczysława Ochońskiego ( na imieniny ).

630: + Genowefy Dubiel ( na imieniny ), Józefa męża, Stefanii Kwaśny.
+ Genowefy Świeży ( na imieniny ).
930:  W 15 r. ślubu Elżbiety i Jarosława: dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosław. Boże i zdrowie.
1100: + Władysława Nogi, Heleny żony.

K A P L I C E:

Wtorek – Zabłocie: Urodzinowa dla Radka i Waldka –w podzięce za 18 lat.
Środa –Trąbki: + Daniela Nitki ( od babci ).
Czwartek: –Przebieczany: + Władysławy Rączka ( od 5 Róży z Przebieczan ).

„Nowy Rok”:
815 –Przebieczany: + Anny Kot ( od rodziny Badurów ).
1230 –Zabłocie: + Józefa Lenarta ( od szwagra Adama i siostry Stasi ).
1600 –Trąbki: + Marii Godzik ( w r. śmierci ), Jana męża.

815 –Przebieczany: + Marii Kowalczyk ( z 4 Róży z Przebieczan ).
1230 –Zabłocie:  Za Parafian.
1600 –Trąbki: + Franciszka Jaszczyka, jego rodziców, teściów, siostry i szwagrów.