Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedzielę zwykłą, 11.08.2013

–   w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana

i męczennika

–   w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak

w każdą niedzielę z poświęceniem ziół i kwiatów.

–   w sobotę Święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej

i miasta Krakowa

1. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. O 17.45  posłuchamy fragmentów Dzienniczka św. S. Faustyny następnie odprawimy Mszę św. w intencjach podawanych przez czcicieli Bożego Miłosierdzia a także za zmarłych z ogłoszonych intencji pogrzebowych. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św. S. Faustyny. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, Ojczyzny i naszej parafii będzie trwać do 21.00. Zakończymy ją Apelem Jasnogórskim. Adoracji prosimy przewodniczyć według ustalonego w lipcu porządku pamiętając o zachowaniu 10 minutowej ciszy po każdym rozważaniu.

2. W dniach 16 i 17 sierpnia,  zachęcamy do wyjazdu na Dróżki Kalwaryjskie. Chętnych na pielgrzymkę prosimy o zapisy dzisiaj  po Mszach św. w zakrystii z wpłatą 20 zł. Wyjazd w piątek i sobotę o godz. 6.00; z Biskupic od remizy, z Przebieczan z przystanku i z Trąbek od kaplicy.

3. Wójt Gminy  Biskupice zwraca się do mieszkańców Gminy z apelem o racjonalne korzystanie z wody. Z powodu wysokich temperatur i braku opadów atmosferycznych są ograniczone dostawy wody z ujęcia w Gdowie, dlatego apeluje się o używanie wody jedynie do celów bytowych nie zaś podlewania ogródków, trawników czy też napełniania basenów.

4. W najbliższy wtorek w budynku Santorini w Trąbkach o godz. 18.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad medycznych dotyczących profilaktyki prozdrowotnej z zakresu diabetologii.

5. W najbliższą środę, w budynku OSP w Biskupicach będą przyjmowane wpłaty za wywóz śmieci w godz. od 14.00 do 16.00

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy

śp. Krystynę Noga z Przebieczan. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 12 VIII- 18 VIII

630 :  + Michaliny Kubik  w 3r śm. oraz Rodziców i brata Zbigniewa

+ Genowefy Grochot od rodziny Gawlików z dziećmi

W intencji Bogu wiadomej

Poza par. : + Adama Grochota od Marii Siuda

630:   + Jana Augustynka od rodziny Zielińskich

+ Franciszka Lebiesta, Karoliny żony oraz synów  Józefa, Leszka i Kazimierza

Poza par. : + Danuty   Kurzawa od sąsiadów Jaszczyków

630:    W 18 r urodzin Sebastiana dziękczynna z prośbą o bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski

1800:  Dziękcz. w 35r. ślubu Lucyny i Bolesława z pr. o bł. Boże, potrz. łaski, opiekę  MB i zdrowie dla nich i ich dzieci

+ Agaty  Czajkowskiej w 4r śm. i ojca Kazimierza

Poza par. : + Stanisława   Permusa od siostrzenic

Czwartek – Wniebowzięcie NMP:

630:   + Władysława Nogi i Heleny żony

930:   + Wojciecha Pietruszki w 27r śm

1100:  Dziękcz. w 10r. ślubu Iwony i Piotra  z pr. o bł. Boże, potrz. łaski, opiekę

MB i zdrowie

1800: + Marii i Antoniego Sobczyków

630: + Marii Kasprzyk /im./

Zmarłych z rodziny Synalów i Malarczyków

1800: Do Miłosierdzia

Poza par. : + Stanisława  Malinowskiego od Kazimierza Zadaka z żoną

630:   Dziękcz. w 15r. ślubu Moniki  i Mariusza   z pr. o bł. Boże, potrz. łaski, opiekę  MB i zdrowie dla nich i ich dzieci

+ Krystyny Noga od córki z synem

1800:  Dziękczynna z pr. o bł. Boże, op. MB, . i zdrowie dla Jolanty, Jana i Maksymiliana

Poza par. : + Wiesława  Kluzek od rodziny Wójcików

630:  + Stanisława   Kulmy  w 21 r. śm.,

930:  + Zmarłych Rodziców Piotra i Stefanii, ich córek: Stanisławy, Józefy i Anieli;

synów: Tadeusza i Juliana i zmarłych z rodziny Zuzków

1100: + Stanisława Fortuny

1800: + Zofii Grabka w r śm., męża Stanisława, syna Tadeusza wnuczki Zofii i zięcia Franciszka

Poza par. : Za Parafian